verze pro tisk

Jaké máte možnosti při sjednání hypotéky?

21. listopad 2014

K financování nového bydlení, případně nákladnější rekonstrukci toho stávajícího, většina lidí využívá hypotéky. Málokdo má totiž úspory v řádech statisíců či dokonce milionů korun, aby si mohl nový byt či dům pořídit cash. Před tím, než si hypoteční úvěr sjednáte, je ale dobré vědět, jaké máte možnosti.


Klasická hypotéka

Klasické hypotéky jsou stále nejoblíbenější. V zásadě jde o to, že k jejich úspěšnému vyřízení potřebujete doložit, že peníze budou použity právě ke koupi či rekonstrukci nemovitosti. Jde tak o účelové půjčky, kdy peníze nelze čerpat například k nákupu vozidla apod.

Hypotéka je dlouhodobou formou úvěru, který splácíte v pravidelných měsíčních splátkách. Jejich výše závisí na době splácení, kterou jste si zvolili a samozřejmě pak také na úrokové sazbě. Doba splácení hypotéky se běžně pohybuje kolem 20 let.

Flexibilní hypotéka

Jinou možností je sjednání takzvané flexibilní hypotéky. V tomto případě činí zásadní rozdíl v tom, že si můžete během jejího trvání měnit výši splátek dle potřeby. Je rovněž možné ji splatit předčasně, aniž byste na rozdíl od klasické hypotéky museli platit nějaké vysoké sankce. Právě flexibilita splátek může být pro mnohé z vás výhodná.

Americká hypotéka

Americká hypotéka je specifická v tom, že není účelově vázána. To znamená, že peníze z ní nemusíte nutně investovat pouze do bydlení, tedy nákupu či rekonstrukce nemovitosti.

To je na jednu stranu velkou výhodou, ovšem může to svádět ke zbytečnému utrácení. Je důležité si ohlídat rodinné finance tak, abyste byli schopni ji splácet. Bývá rovněž zvykem, že tento typ hypotéky má nastaveny vyšší úrokové sazby.

I u hypotéky, stejně jako u každé jiné půjčky platí to, že pokud se dostanete do problémů se splácením a hrozí vám sankce či dokonce exekuce, je potřeba věc řešit a snažit se s věřitelem sjednat splátkový kalendář. V opačném případě se vám úvěr notně prodraží o soudní náklady a náklady exekutora.

Komerční sdělení

-pla-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jaké máte možnosti při sjednání hypotéky?

Jaké máte možnosti při sjednání hypotéky?

K financování nového bydlení, případně nákladnější rekonstrukci toho stávajícího, většina lidí využívá hypotéky. Málokdo má totiž úspory v řádech statisíců či dokonce milionů korun, aby si mohl nový byt či dům pořídit cash. Před tím, než si hypoteční úvěr sjednáte, je ale dobré vědět, jaké máte možn…

I důchodce má nárok na půjčku: Jaké jsou možnosti?

I důchodce má nárok na půjčku: Jaké jsou možnosti?

V České republice je mnoho bankovních společností, ale jen málokterá myslí se svou nabídkou i na lidi, kteří mají nižší příjem. Takovou skupinou jsou zejména důchodci.

Jaké jsou možnosti bezpečného uložení peněz?

Jaké jsou možnosti bezpečného uložení peněz?

Rádi byste sobě či svým blízkým spořili jednorázově či pravidelně nějaké peníze? Nevíte, jaké jsou Vaše možnosti spoření? V tom případě pozorně čtěte následující článek věnovaný právě tématu možnostem bezpečného spoření.

Osobní půjčka Cetelem: Výhody a sjednání

Osobní půjčka Cetelem: Výhody a sjednání

Na poli bankovních a nebankovních půjček v České republice se již řadu let setkáváme s nabídkou společnosti Cetelem. Jejím hlavním produktem je přitom Osobní půjčka Cetelem, která je určena pro fyzické osoby. Její získání je poměrně jednoduché, navícSrovnání cen energií