verze pro tisk

Na co si dát pozor při výběru hypotéky

18. leden 2015

Sjednání hypotéky je velkým životním krokem. Každý, kdo tímto způsobem chce financovat nové bydlení či rekonstrukci svého bytu, si musí uvědomit, že se zaváže ke splácení na dlouhou dobu, a to klidně na 20 a více let. Pokud i vy přemýšlíte o tom, že si vyřídíte hypotéku, měli byste vědět, na co si dát pozor, aby vás pak splácení úvěru nevyšlo příliš draze a nedostali jste se tak do vážných finančních problémů.

Reklama

Všímejte si úrokových sazeb a výší splátek

V první řadě je třeba vědět přesně, jaké podmínky jsou u každé konkrétní hypotéky vyžadovány. To znamená, že si ohlídejte především úrokovou sazbu. Její výše výrazně ovlivní celkovou sumu, kterou za hypoteční úvěr zaplatíte.

Záleží také na tom, jaké jsou podmínky pro splácení. Běžně se hypotéka splácí v pravidelných měsíčních splátkách, jen výjimečně je tomu jinak. Výše splátky je dalším důležitým bodem, který vás musí při sjednávání úvěru zajímat. Záleží nejen na celkové sumě úvěru, ale také na době splatnosti. Obecně platí, že čím déle splácíte, tím jsou jednotlivé splátky nižší, tudíž vás tolik nezatěžují.

Čím delší fixace, tím výhodnější úvěr

Všímejte si také toho, zda vám banka poskytne fixaci úrokových sazeb, případně po jakou dobu vám garantuje, že se splátky nebudou navyšovat. Běžně se fixační období pohybuje od 1 roku do 10 let, některé banky ho nabízejí i delší.

Využívejte online kalkulačku hypoték

Už jen z výše uvedeného je jasné, že rozhodně není tak lehké se zorientovat na hypotečním trhu. Zvláště v okamžiku, kdy zjistíte, že tyto produkty u nás nabízí mnoho bank i nebankovních společností. A každá má jiné podmínky.

Práci s hledáním vhodného produktu si výrazně usnadníte, pokud využijte online kalkulátory, viz kupříkladu internetová hypotéka kalkulačka. V ní stačí zadat pár základních kritérií a během pár vteřin se dozvíte, kdo vám nabídne za vámi požadovaných podmínek nejvýhodnější hypoteční úvěr.

Komerční sdělení

-sov-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Na co si dát pozor při výběru hypotéky

Na co si dát pozor při výběru hypotéky

Sjednání hypotéky je velkým životním krokem. Každý, kdo tímto způsobem chce financovat nové bydlení či rekonstrukci svého bytu, si musí uvědomit, že se zaváže ke splácení na dlouhou dobu, a to klidně na 20 a více let. Pokud i vy přemýšlíte o tom, že si vyřídíte hypotéku, měli byste vědět, na co si d…

Srovnávače cen: Na co si dát pozor?

Srovnávače cen: Na co si dát pozor?

Srovnávače cen jsou velmi hojně využívanou službou. Před nákupem určitého produktu si jistě pročtete recenze a poznatky ostatních uživatelů. Samozřejmě se budete snažit najít i obchod, který nabízí nejlepší cenu. Tuto situaci zná asi každý, kdo někdy nakupoval na internetu.

Kouzelná půjčka? Pozor na poplatky a úroky

Kouzelná půjčka? Pozor na poplatky a úroky

Potřebujete přilepšit několika stovkami navíc? Chybí vám pár korun do výplaty? Pak se určitě jako mnoho dalších lidí rozhlížíte po rychlých a dostupných půjčkách. Jednou z nich je v posledních dnech oblíbená Kouzelná půjčka. Zní to krásně, ale pozor. Pokud si dobře nepřečtete podmínky, nemusí být ni…

Hypotéky od Lišky

Hypotéky od Lišky

Úrokové sazby hypotečních úvěrů se stále drží na minimu, proto si pojďme představit produkty Českomoravské stavební spořitelny. Tato instituce si dlouhá léta držela prim ve financování bydlení zejména pomocí stavebního spoření. Hypotéky od Lišky jsou dalším produktem, který můžete využít k vysněnému…Srovnání cen energií