verze pro tisk

3 největší mýty o investování do stříbra

9. listopad 2014

Podobně jako investiční zlato je také stříbro poměrně žádaným artiklem na finančním trhu. Konkrétně v porovnání se zlatem však množství obchodních transakcí s touto komoditou přeci jen pokulhává, byť možná neprávem. Je to mimo jiné i tím, že investice do stříbra provázejí mnohé mýty, které investory odrazují.

Reklama

1. Mýtus: Investice do stříbra se nevyplatí

Opak je pravdou. Stříbro má z hlediska zisku možná i lepší potenciál nežli zlato. Platí zde také fakt, že je v současné době dost podhodnocené, zvláště opět v porovnání se zlatem.

Stříbro již několikrát v posledních letech co do zhodnocení předčilo nejen zlato, ale i mnoho dalších cenných komodit, o které se zajímají investoři.

2. Mýtus: Stříbro je nevyčerpatelné

Tento mýtus lze také jednoduše vyvrátit. Mnohé výzkumy totiž naznačují, že by k vyčerpání jeho dosud známých světových zásob mělo dojít asi za 20 let.

Je totiž potřeba brát v potaz, že je využíváno nejen jako investiční komodita, ale také v průmyslu, kam směřuje drtivá většina celé produkce. I díky tomu, že bude stále vzácnější, se investice do stříbra začíná stále více vyplácet.

3. Mýtus: Na stříbro se nevztahuje DPH

Tento mýtus by byl naopak pro investory velkým lákadlem. Jenže na rozdíl od zlata je investiční stříbro při nákupu DPH zatíženo.

Investice do stříbra se přes všechny mýty vyplatí. Je ale také dobré vědět, kde jej pořídit. V tomto směru vás plně uspokojí nabídka internetového obchodu golden-invest.cz, který se zaměřuje na prodej investičního zlata a právě i stříbra.

Nákup zde provedete velmi jednoduše, podobně jako v případě, kdy si přes internet kupujete běžné spotřební zboží.

Ceny stříbra a zlata ve formě slitků a mincí začínají již na pár stovkách korun, takže jsou tyto investiční produkty dostupné i pro ty z vás, kteří chtějí zhodnotit malé peníze. Samozřejmě si zde na své přijdou i větší investoři, kteří jsou schopni do zlata či stříbra vložit desetitisíce korun či dokonce více.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

3 největší mýty o investování do stříbra

3 největší mýty o investování do stříbra

Podobně jako investiční zlato je také stříbro poměrně žádaným artiklem na finančním trhu. Konkrétně v porovnání se zlatem však množství obchodních transakcí s touto komoditou přeci jen pokulhává, byť možná neprávem. Je to mimo jiné i tím, že investice do stříbra provázejí mnohé mýty, které investory…

Investujte do stříbra

Investujte do stříbra

V posledních letech se nás rozvinulo investování do drahých kovů. Je to velmi výhodné – nejste závislí na bankovním sektoru, drahé kovy nepodléhají inflaci a naopak se jejich cena neustále zvyšuje. Jejich zásoba je omezená, takže se o hodnotu drahých kovů nemusíte obávat. Pokud máte k dispozici voln…

5 důvodů, proč investovat do stříbra

5 důvodů, proč investovat do stříbra

Nejen investiční zlato, ale také stříbro je vyhledávanou komoditou, do níž vkládají své úspory drobní i velcí investoři. Pojďme si ujasnit, jaké jsou důvody, proč vlastně investovat do stříbra.

SMS půjčky: největší poskytovatelé SMS půjček v České republice

SMS půjčky: největší poskytovatelé SMS půjček v České republice

SMS půjčky jsou stále oblíbenějším způsobem, jakým Češi řeší své krátkodobé finanční potíže. Jedná se o půjčky, které jsou poskytovány v řádech maximálně několika tisíců korun, a to na dobu od 1 do 30 dnů, přičemž v případě potřeby je možné prodloužit splatnost. Třemi největšími společnostmi, které …Srovnání cen energií