verze pro tisk

Investice do zateplení domu: Náklady, které se vám bohatě vrátí

29. červenec 2013

V České republice i v mnoha dalších zemích po celé Evropě dochází v posledních letech k výraznému renovování starších bytových a rodinných domů. V tuzemsku je počet objektů, které již nevyhovují moderním nárokům na bydlení, stále poměrně velký.

Reklama

Přestože se majitelé pouští do rekonstrukcí, jejichž součástí je hlavně zateplování domů, stále počet nezateplených objektů dosahuje více než padesáti procent. Zateplení domů jako hlavní část rekonstrukce, tak bude probíhat i nadále.

Vlastníte-li bytový nebo rodinný dům, který je již starší a přitom nebyl doposud řádně zateplen, rozhodně s rekonstrukcí neváhejte. V delším časovém horizontu se vám takováto investice bohatě vrátí.

Je pravdou, že provést zateplení střechy nebo celé fasády je finančně poměrně nákladnou záležitostí. Dnes se však dají využít různé dotační programy, díky nimž je investice do rekonstrukce objektu mnohem nižší.

Zateplením domu se sníží výdaje na jeho provoz

Důležité je si hlavně uvědomit, co zateplením střechy a fasády domu získáte. Po rekonstrukci, pakliže bude důkladně provedena, se výrazně sníží náklady na provoz nemovitosti, zejména z hlediska vytápění.

Zateplený dům má až o několik desítek procent nižší tepelné ztráty, což se samozřejmě projeví na spotřebě energií ( plynu, elektřiny). Výrazně tak zeštíhlí platby za složenky od energetických společností.

Pokud si dáte alespoň trochu práce, sami si spočítáte, že se vám náklady na zateplení domu během několika let vrátí. Kromě toho zateplením objektu dojde i k prodloužení jeho životnosti a zvýšení tržní ceny pro případ, že dům budete chtít prodat.

Zateplováním fasád a střech se zabývá společnost PS STAVBY. Ta v minulosti provedla zateplovací práce na mnoha novostavbách i starších budovách.

Rychle návratná je i investice do nových oken

Kromě zateplení je stejně užitečné investovat například i do výměny oken. Stará netěsnící okna vyměníte za nová plastová okna, která vám dodá kupříkladu společnost CEDERA s.r.o.

I tento krok přispěje k tomu, že dojde ke snížení tepelných ztrát a tím pádem k menším nákladům za vytápění objektu. Investice do nových oken se vám rovněž během několika let navrátí.

Každá podobná investice je rozumná, nelze hledět pouze na to, že v prvotní fázi zaplatíte tisíce korun.

-lod-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Investice do zateplení domu: Náklady, které se vám bohatě vrátí

Investice do zateplení domu: Náklady, které se vám bohatě vrátí

V České republice i v mnoha dalších zemích po celé Evropě dochází v posledních letech k výraznému renovování starších bytových a rodinných domů. V tuzemsku je počet objektů, které již nevyhovují moderním nárokům na bydlení, stále poměrně velký. Je pravdou, že provést zateplení střechy nebo celé fas…

Nejnižší náklady na bydlení jsou spojeny s dřevostavbami

Nejnižší náklady na bydlení jsou spojeny s dřevostavbami

Náklady na bydlení tvoří významnou položku v rozpočtu každé domácnosti. Nejlépe jsou na tom lidé, kteří bydlí v nízkoenergetických dřevostavbách. V jejich případě jsou náklady na provoz až o několik desítek procent nižší nežli v případě klasických zděných domů.

Levné vytápění skladů pomocí infrazářičů: Snižte náklady na provoz firmy

Levné vytápění skladů pomocí infrazářičů: Snižte náklady na provoz firmy

Větší firmy, které využívají různé velkokapacitní sklady, často řeší problém, jak efektivně vytápět tyto velké objekty. Musí zajistit ideální teplotní podmínky pro své zaměstnance, ale také pro zboží, které je zde případně skladováno. Vytápět velké místnosti typu průmyslových skladů obyčejnými radiá…

Investice do nemovitostí: Obytné vs. Neobytné objekty

Investice do nemovitostí: Obytné vs. Neobytné objekty

Investice do nemovitostí je jedním ze způsobů, jak si zajistit pasivní příjem a to nejenom na stáří. Ovšem celková situace se výrazně mění, trh s nemovitostmi reaguje na vnější vlivy a nabízí nové příležitosti.Srovnání cen energií