verze pro tisk

Investiční zlato slouží k zabezpečení vašich financí

31. březen 2014

V posledních letech se stále více drobných investorů poohlíží po možnosti investovat do zlata. Takzvané investiční zlato, tedy zlaté slitky a cihly, ale i zlaté mince, jim slouží k zabezpečení jejich financí.

Reklama

Stabilní kupní síla investičního zlata

Důvod je jasný. Pokud investujete do zlata, neriskujete, že o své finance časem přijdete. Zlato si totiž dlouhodobě uchovává stabilní kupní sílu. Laicky řečeno, při následném prodeji získáte peníze ve stejné reálné hodnotě jako v momentě, kdy jste investovali. U mnoha jiných typů investic je vyšší riziko, že například vlivem inflace dojde k finanční ztrátě.

Ano, je pravdou, že investice do zlata dnes není tak výhodná jako před několika lety. Cena zlata šla dolů. To však neznamená, že byste o nákupu investičního zlata neměli uvažovat. Pokud chcete zabezpečit své finance, je to právě investiční zlato, které je jedním z nejlepších řešení. Naví se zřejmě blýská na lepší časy, cena zlata začíná růst.

Pro sběratele i investory

Při nákupu investičního zlata si můžete vybrat z mnoha variant. Ti z vás, kteří jej chtějí mít zároveň jako jakýsi sběratelský kousek, dají asi přednost zlatým mincím. Pro větší investice je pak vhodnější zakoupit zlaté cihličky nebo slitky.

Ty se vyrábějí v mnoha gramážích, klidně si můžete pořídit i zlatou cihlu o hmotnosti 1 kg. Takováto investice už je spíše pro bohatší z vás. Jen si uvědomte, že cena zlata je v současnosti cca 900 Kč za gram. Sami si jistě spočítáte, na kolik vás vyjde kilogramová zlatá cihla.

Výhody investičního zlata

Výhodou investičního zlata je určitě to, že je snadno přenositelné. Kilogramová cihla, která má velkou hodnotu, se snadno vejde do kufříku, s nímž se dá cestovat klidně po celém světě. A ještě jednu výhodu má investiční zlatoje směnitelné téměř kdekoliv.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Investiční zlato slouží k zabezpečení vašich financí

Investiční zlato slouží k zabezpečení vašich financí

V posledních letech se stále více drobných investorů poohlíží po možnosti investovat do zlata. Takzvané investiční zlato, tedy zlaté slitky a cihly, ale i zlaté mince, jim slouží k zabezpečení jejich financí.

Zlato zažilo nejhorší rok: Konec zlaté éry?

Zlato zažilo nejhorší rok: Konec zlaté éry?

Zlato je považován za bezpečný kov, který chrání peníze před inflací, před radikálními změnami a podobně. V roce 2013 se zlatu příliš nedařilo a jedná se o nejhorší rok v dějinách. Znamená to konec zlaté éry?

Zlato na dvouletých minimech: Příležitost k nákupu

Zlato na dvouletých minimech: Příležitost k nákupu

Najít bezpečnou investici je velmi těžké. V současné době vytvořilo zajímavou příležitost zlato, které se dostalo na dvouletá minima a zřejmě nabírá síly na další růst. Víme, proč je zlato vhodné k investici.

Zlaté investiční mince, možnost jak výhodně uložit peníze

Zlaté investiční mince, možnost jak výhodně uložit peníze

V jednom z předchozích článků jste se mohli dozvědět praktické rady, jak investovat peníze do zlata. V tomto článku se zaměřím na konkrétní druh investičního zlata, kterým jsou zlaté mince.Srovnání cen energií