verze pro tisk

Investujte do stříbra

15. listopad 2011

V posledních letech se nás rozvinulo investování do drahých kovů. Je to velmi výhodné – nejste závislí na bankovním sektoru, drahé kovy nepodléhají inflaci a naopak se jejich cena neustále zvyšuje. Jejich zásoba je omezená, takže se o hodnotu drahých kovů nemusíte obávat. Pokud máte k dispozici volné finanční prostředky a s investováním začínáte, volte investiční stříbro.

Reklama

Proč investovat do stříbra

Ačkoli jste pravděpodobně spíše slýchali o investičním zlatu, věřte, že uložit své peníze do stříbra má mnoho výhod. Zásoba stříbra se v posledních letech velmi rychle zmenšuje. Stříbro je ale velmi důležitá surovina pro průmysl. Poptávky po něm se tedy nesnižují, tudíž cena tohoto kovu neustále vzrůstá.

Investiční stříbro vám pravděpodobně vydělá méně než zlato, ale na druhou stranu je stabilnější. Rozhodně se ale u stříbra nemusíte obávat znehodnocení inflací. Obchodovat se stříbrem můžete prakticky kdekoli, takže své peníze máte velmi dobře dostupné.

Co je investiční stříbro

Stříbro určené k investování se prodává nejčastěji ve formě cihel, slitků nebo mincí. Jeho ryzost je u cihliček obvykle 999/1000. Je to tedy nejkvalitnější možné stříbro. K dispozici je mnoho typů gramáže. Je vyráběno prvotně s cílem přinést zisk, umělecká hodnota je minimální. Jeho cena je nižší než u zlata, proto je dostupné i menším investorům.

Kde investovat do stříbra

Investování do stříbra se u nás teprve rozvíjí. Proto ho nenabízí snad žádná bankovní instituce. Existuje už však poměrně hodně nebankovních firem, které nákup investičního stříbra poskytují. Stříbro nakoupíte prostřednictvím eshopů. Pečlivě ale prodejce vybírejte, dbejte na reference a zkušenosti jiných investorů.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Investujte do stříbra

Investujte do stříbra

V posledních letech se nás rozvinulo investování do drahých kovů. Je to velmi výhodné – nejste závislí na bankovním sektoru, drahé kovy nepodléhají inflaci a naopak se jejich cena neustále zvyšuje. Jejich zásoba je omezená, takže se o hodnotu drahých kovů nemusíte obávat. Pokud máte k dispozici voln…

5 důvodů, proč investovat do stříbra

5 důvodů, proč investovat do stříbra

Nejen investiční zlato, ale také stříbro je vyhledávanou komoditou, do níž vkládají své úspory drobní i velcí investoři. Pojďme si ujasnit, jaké jsou důvody, proč vlastně investovat do stříbra.

3 největší mýty o investování do stříbra

3 největší mýty o investování do stříbra

Podobně jako investiční zlato je také stříbro poměrně žádaným artiklem na finančním trhu. Konkrétně v porovnání se zlatem však množství obchodních transakcí s touto komoditou přeci jen pokulhává, byť možná neprávem. Je to mimo jiné i tím, že investice do stříbra provázejí mnohé mýty, které investory…

Investujte s Českou spořitelnou

Investujte s Českou spořitelnou

Máte volné finanční prostředky a rádi byste je nechali někde zhodnocovat? Máte ale obavy, abyste o své peníze nepřišli? Zkuste některý z prémiových vkladů České spořitelny. Vynáší a přitom nepřináší vysoké riziko. Ne nadarmo je Česká spořitelna nazývá investice Jistota.Srovnání cen energií