verze pro tisk

Jak nejvhodněji investovat finance?

17. září 2014

Nechat peníze ležet jen tak ladem na bankovním účtu není příliš rozumné. Vaše úspory totiž postupně ztrácejí na hodnotě a nemáte z nich žádný zisk. Proto je vždy dobré si někam investovat. Jak nejvhodněji investovat finance? Finanční experti radí několik variant.

Reklama

Investice do zlata

Velmi módní záležitostí se stalo investiční zlato. Investice do zlata je však oprávněně brána za jednu z nejlepších. Ne snad pro to, že byste nějak výrazně svoje úspory zhodnotili, ale především z toho důvodu, že je ochráníte. Investiční zlato je totiž velmi stabilní komoditou, která neprodělává žádné velké výkyvy na burze. Mát tak jistotu, že když zlaté mince či cihly za pár let prodáte, nijak na tom netratíte. Výhodou nákupu investičního zlata je navíc i to, že nepodléhá DPH.

Prakticky totéž jako v případě zlata se dá říci také o stříbru. Stříbrné mince však slouží více jako upomínkové předměty. Stříbro není tak efektivní investicí jako zlato.

Investice do nemovitostí

Dobrou volbou je také nákup nemovitosti, a to hlavně tehdy, jde-li o novostavbu. Vložené peníze se vám pak mohou postupně vracet například z nájemného. Hodnota nemovitostí občas sice silně zakolísá, ovšem pokud stojí v dobré lokalitě, je vysoce pravděpodobné, že její hodnota bude stoupat a vaše investice se tak ukáže jako skutečně efektivní.

Další možnosti

K dalším možnostem patří například speciální spoření v bankách, investice do cenných papírů či jiných komodit. V těchto případech je ale přeci jen větší riziko ztrátovosti. Doporučil bych je tak spíše zkušenějším a v daném odvětví zběhlejším z vás.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak nejvhodněji investovat finance?

Jak nejvhodněji investovat finance?

Nechat peníze ležet jen tak ladem na bankovním účtu není příliš rozumné. Vaše úspory totiž postupně ztrácejí na hodnotě a nemáte z nich žádný zisk. Proto je vždy dobré si někam investovat. Jak nejvhodněji investovat finance? Finanční experti radí několik variant.

Kdo nejvíce spoří? Senioři a podnikatelé mají finance na několik měsíců

Kdo nejvíce spoří? Senioři a podnikatelé mají finance na několik měsíců

V dnešní době, kdy se neustále zvyšují ceny je potřeba šetřit. Jak jsou na tom obyvatelé České republiky, co se týče úspor a utrácení peněz? Kdo má našetřeno nejvíce a dokázal by ze svých úspor vydržet několik měsíců?

Řešíte finance na nové auto? Zkuste nebankovní úvěr

Řešíte finance na nové auto? Zkuste nebankovní úvěr

Nemáte dostatek peněz na nákup nového auta, ale do koupě ojetého se vám nechce? Leasing nemusí být vždy nejvýhodnější volbou i proto, že samotný vůz po dobu splácení patří leasingové společnosti. Řešením v takové situaci je spotřebitelský úvěr na míru.

5 důvodů, proč investovat do stříbra

5 důvodů, proč investovat do stříbra

Nejen investiční zlato, ale také stříbro je vyhledávanou komoditou, do níž vkládají své úspory drobní i velcí investoři. Pojďme si ujasnit, jaké jsou důvody, proč vlastně investovat do stříbra.Srovnání cen energií