verze pro tisk

Jak efektivně vymáhat pohledávky od dlužníků

13. červen 2014

Pokud jste se ocitli v situaci, kdy vám dlužník nesplatil závazek dle smluvených podmínek, které jste si stanovili ve smlouvě, máte možnost pohledávku vymáhat, a to několika způsoby. Nelépe toho dosáhnete tak, že se obrátíte na advokátní kancelář, která zajistí soudní či mimosoudní vymáhání pohledávky.

Reklama

Vymáhání pohledávek nemusí už dnes není zdaleka tak složitým problémem jako v minulosti. Díky vylepšené právní úpravě se věřitelé mnohem dříve dostanou ke svým penězům zpět. Obrátíte-li se na advokátní kancelář, máte šanci vymáhání dluhů ještě urychlit.

Mimosoudní vymáhání

Závazky dlužníka je možné prostřednictvím advokátní kanceláře vymoci v mimosoudní rovině. Vyhnete se tak zdlouhavému soudnímu řízení. Dlužník prostřednictvím vašeho advokáta obdrží předžalobní oznámení a výzvu k uhrazení dlužné částky. Rovněž je obvykle kontaktován i telefonicky.

Tento postup většinou zabere, neboť se dlužník chce vyhnout poplatkům, které jsou spojeny se soudním řízením. Rovněž se strachuje, že by věc mohla skončit v podobě exekuce na mzdu či dokonce na majetek.

Soudní vymáhání

V případě, že dlužník neuhradí závazky dobrovolně a v mimosoudní rovině, je potřeba podat žalobu na zaplacení, respektive podat návrh na vydání platebního rozkazu. Je-li pohledávky soudem přiznána, dochází pak k jejímu vymožení prostřednictvím exekutora.

Služby advokátní kanceláře FABIAN & PARTNERS

Komplexní řešení v oblasti vymáhání pohledávek nabízí advokátní kancelář FABIAN & PARTNERS. Veškeré informace o tom, jakým způsobem probíhá mimosoudní i soudní vymáhání dluhů se dozvíte také na webových stránkách pohledavkyonline.cz.

Kancelář vám zajistí výzvy dlužníkovi k zaplacení, podání žaloby a další služby, které jsou s vymáháním dluhů spojeny. Získáte tak kvalitní služby, díky nimž se vám vaše pohledávky budou navráceny s nejvyšší možnou rychlostí, aniž byste se sami museli o cokoliv starat. V případě, že byste dluhy vymáhali jinou cestou, bylo by to značně zdlouhavé, náročné na čas i energii.

Komerční sdělení Placla.cz

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak efektivně vymáhat pohledávky od dlužníků

Jak efektivně vymáhat pohledávky od dlužníků

Pokud jste se ocitli v situaci, kdy vám dlužník nesplatil závazek dle smluvených podmínek, které jste si stanovili ve smlouvě, máte možnost pohledávku vymáhat, a to několika způsoby. Nelépe toho dosáhnete tak, že se obrátíte na advokátní kancelář, která zajistí soudní či mimosoudní vymáhání pohledáv…

Profi CZ: Firma, která vám pomůže vyřešit problémy s nepoctivými dlužníky

Profi CZ: Firma, která vám pomůže vyřešit problémy s nepoctivými dlužníky

Uzavřeli jste s někým smlouvu o zápůjčce a nyní řešíte problém, kdy vám dlužník nechce splatit svůj dluh? Vězte, že nejste jediní, nepoctivých dlužníků bohužel neustále přibývá. Mají pocit, že na ně jako věřitelé nedosáhnete. Svou pomoc nabízí společnost Profi CZ.

Kupujete nemovitost? Ohlídejte si zaplacení daně z převodu!

Kupujete nemovitost? Ohlídejte si zaplacení daně z převodu!

Pořizujete si své bydlení? Sháníte realitní kancelář, vyřizujete hypotéku, obíháte katastrální úřad? Tohle všechno jsou věci, které s koupí vlastního bydlení obvykle souvisí. Jenže na kupujícího číhá ještě jedna nástraha. A to ve formě daně z převodu nemovitosti. Povinnost ji zaplatit má obvykle pro…

Levné vytápění skladů pomocí infrazářičů: Snižte náklady na provoz firmy

Levné vytápění skladů pomocí infrazářičů: Snižte náklady na provoz firmy

Větší firmy, které využívají různé velkokapacitní sklady, často řeší problém, jak efektivně vytápět tyto velké objekty. Musí zajistit ideální teplotní podmínky pro své zaměstnance, ale také pro zboží, které je zde případně skladováno. Vytápět velké místnosti typu průmyslových skladů obyčejnými radiá…Srovnání cen energií