verze pro tisk

Jak ušetřit při opravě auta?

18. červen 2018

Jako majitelé osobního automobilu se čas od času dostanete do situace, kdy se vám na vozidle něco poškodí. Pak je nutné počítat s tím, že si oprava vyžádá investice. Jak to udělat, abyste utratili co nejméně peněz?


Pojistěte se proti nehodám a drobným závadám na autě

V první řadě je vždy dobré myslet na takovouto událost dopředu. Nikdy totiž nevíte, co a kdy se zrovna porouchá. Základem je sjednat si dobré pojištění pro případ havárie. Kromě povinného ručení, které je dané ze zákona pro každé motorové vozidlo, se dá poměrně levně zařídit třeba havarijní pojištění. Uchrání vás ve chvíli, kdy se stanete účastníkem dopravní nehody (sami ji zaviníte) a na vozidle vznikne škoda. Vždy je však nutné si důkladně prověřit, nač konkrétně se vámi uzavírané pojištění vztahuje.

Dále lze využít i různá připojištění. Doporučuji třeba pojištění skel, jejichž poškození bývá u osobních automobilů velmi častým problémem.

Náhradní díly si pořiďte sami, nespoléhejte na nabídku servisů

Výrazně ušetřit se dá také na koupi náhradních dílů, pokud na svém autě potřebujete vyměnit nějakou součástku. Servisy si často za nové komponenty účtují zbytečně moc peněz, takže je lepší si je sehnat svépomocí. Dobrou nabídku náhradních dílů na osobní automobily naleznete na webu topnahradnidily24.cz.

Pakliže už máte k dispozici náhradní díly, je nutné zajistit jejich odbornou výměnu. Nebojte se zeptat známých, zda neznají nějakého mechanika, který by vám práci mohl udělat levněji, nežli vám nabídnou klasické autoservisy. I tímto způsobem se dá ušetřit poměrně výrazné množství finančních prostředků.

Co dělat, když se oprava nevyplatí?

Je-li oprava auta příliš nákladná, promyslete si, zda se přeci jen nevyplatí pořídit si raději nové auto. Poškozené pak lze prodat na součástky, do bazaru apod. Alespoň část peněz za vozidlo dostanete zpět a nákup nového modelu vás nevyjde tak draho.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak ušetřit při opravě auta?

Jak ušetřit při opravě auta?

Jako majitelé osobního automobilu se čas od času dostanete do situace, kdy se vám na vozidle něco poškodí. Pak je nutné počítat s tím, že si oprava vyžádá investice. Jak to udělat, abyste utratili co nejméně peněz.

Pět tipů, jak ušetřit na daních

Pět tipů, jak ušetřit na daních

Jako podnikatelé se jistě chcete věnovat co nejvíce rozvoji své společnosti. To vás stojí samozřejmě dost času. A nezbývá čas se zabývat ještě daněmi a účetnictvím. Snadno se pak stane, že vás daně stojí zbytečně moc peněz. Proto je dobré vědět, jak se dá na daních ušetřit.

Jak ušetřit za elektřinu?

Jak ušetřit za elektřinu?

Ceny elektřiny neustále stoupají a brzo přijde domů roční zúčtování. Obáváte se výše tohoto účtu? Pokud se vám nelíbí ceny vašeho dodavatele, není nic jednoduššího, než ho změnit. Ne vždy ale toto stačí k úspoře. Přinášíme několik tipů, jak v následujícím roce za elektřinu ušetřit.

Jak ušetřit na většině pojistek: Užitečné rady a tipy

Jak ušetřit na většině pojistek: Užitečné rady a tipy

Za kvalitní pojištění platí rodina až tisíce korun ročně. Pokud chcete tuto částku snížit, není snazší způsob než využít několika triků. Neplaťte zbytečně více, není to potřeba.Srovnání cen energií