verze pro tisk

Jednoduché platby? Pořiďte si bezkontaktní kartu

15. srpen 2014

Platit pomocí karty je naprosto běžná záležitost. V dnešní době ovšem pronikají moderní technologie do všech odvětví, a proto dnes můžeme platit pohodlně bezkontaktní platební kartou.

Placení bezkontaktní kartou

Veškeré vynálezy se snaží člověku zjednodušit život. Bezkontaktní karty mají urychlit platbu a při menších nákupech ušetřit nakupujícího před neustálým nacvakáváním pinu do platebního terminálu. Kartu pouze přiložíte a je zaplaceno.

Bezkontaktně můžete platit všechny své nákupy, pokud tedy terminály podporují tento typ platby. Kartu stačí pouze přiložit. Pokud máte nákup do 500 korun, nemusíte ani zadávat váš pin kód, jestliže je částka vyšší, tak je pin potřeba. Z důvodu bezpečnosti a ověření toho, zda jste opravdu majitelem karty, můžete být někdy vyzváni k nacvakání pinu i v případě, že váš nákup nepřesahuje hodnotu 500 Kč.

Tímto způsobem můžete platit na místech, která jsou označena příslušnou nálepkou.

Ještě nemáte bezkontaktní kartu?

Bezkontaktní kartu vydává většina bank u nás. K nově založeným účtům ji automaticky dostanete. Jestliže máte ještě starou kartu, stačí vydržet do konce doby její platnosti, pak vám bude vyměněna za bezkontaktní. Další možností je okamžitá výměna, ale za tu si připlatíte.

Pokud si zakládáte účet či měníte kartu a nechcete bezkontaktní kartu, stačí požádat v bance o vypnutí této funkce. Oni by ji poté měli zablokovat, takže s kartou nebude možné tímto způsobem platit.

Oblíbenými se stávají i další technologie, díky kterým můžete platit pomocí bezkontaktní samolepky, kterou si můžete nalepit třeba na mobilní telefon. Ta pak funguje na stejném principu jako bezkontaktní platební karta.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jednoduché platby? Pořiďte si bezkontaktní kartu

Jednoduché platby? Pořiďte si bezkontaktní kartu

Platit pomocí karty je naprosto běžná záležitost. V dnešní době se ovšem pronikají moderní technologie do všech odvětví, a proto dnes můžeme platit pohodlně bezkontaktní platební kartou.

Znáte už kreditní kartu na počkání?

Znáte už kreditní kartu na počkání?

Kreditní kartu dnes vlastní téměř každý. Její získání není moc náročné. Navíc banky se neustále předhánějí v počtu prodaných kusů, i v novinkách. A jednu z těch novinek nabízí asi dva měsíce GE Money Bank. Přináší totiž kreditní kartu na počkání.

Jednoduché účetnictví pro osoby samostatně výdělečně činné

Jednoduché účetnictví pro osoby samostatně výdělečně činné

Osoby samostatně výdělečně činné, které obvykle nepotřebují mít pro své podnikání ani virtuální sídlo společnosti, neboť za sídlo své firmy často udají vlastní adresu, mají mnohdy problém s účetnictvím, a to zvláště tehdy, dělají-si jej zcela sami. V případě, že se nejedná zrovna o ekonomy a vystudo…

Oblíbený způsob platby za zboží? Dobírka válcuje bezhotovostní převody

Oblíbený způsob platby za zboží? Dobírka válcuje bezhotovostní převody

Vlastníte e-shop a přemýšlíte, jaký způsob dopravy a platby zboží zákazníkům umožnit? Možná vás to překvapí, ale rozhodně nezapomeňte zahrnout dobírku. Je dražší a pokud zákazník zboží nepřevezme, tak na tom tratíte, ale Češi jsou na dobírku zvyklí a často nechtějí posílat peníze předem.Srovnání cen energií