verze pro tisk

Nákupy v internetových obchodech: Cena vítězí

5. květen 2014

Mnoho lidí v dnešní době nakupuje v internetových obchodech. Ve většině případů se tam dá zboží nakoupit nejlevněji. Další výhodou oproti kamenným prodejnám je pohodlné doručení až domů. Nákup na internetu má však i nevýhody, tou hlavní je nemožnost vyzkoušení zboží a jeho prohlédnutí ve skutečnosti. Na fotkách je totiž všechno vykresleno v nejlepších barvách.

Cena je na prvním místě

Přestože se lidé začínají obracet na stejné již vyzkoušené e-shopy, většina z nich stále ještě dá na nejlevnější cenu. 50 až 65 % lidí před nákupem zamíří do internetového srovnávače cen, podle kterého pohodlně zjistí, kde koupí daný produkt nejlevněji.

Nakupující se poté dělí na další dvě skupiny. První jsou ti, kteří vyberou nejlevnější obchod a zboží hned kupují, to je 19 až 24 % nakupujících. Druhou skupinou jsou lidé, kteří před nákupem ještě sledují ostatní parametry. Jedná se o 31 až 46 % lidí nakupujících na internetu.

Naproti tomu 15 až 23 % nakupujících nedbá tolik na srovnávače cen jako spíše na již vyzkoušené internetové obchody.

E-shopy lákají na nejlevnější cenu

Jakmile si přes srovnávač cen najdete tu nejvýhodnější, je potřeba si daný e-shop prověřit, abyste se nespálili. Sledovat můžete hodnocení ostatních zákazníků. Pozor si dávejte na podezřele levné e-shopy, které nemají žádné komentáře. Pokud se rozhodnete tam zboží zakoupit, nechte si jej poslat na dobírku a neplaťte peníze předem na účet.

Další atribut, který je potřeba sledovat u nejlevnější ceny je poštovné. Někdy pro vás může být výhodnější zaplatit o pár korun víc, ale ušetřit na poštovném, než za každou cenu vybírat ten nejlevnější e-shop, kterému to poté doplatíte na poštovném.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Nákupy v internetových obchodech: Cena vítězí

Nákupy v internetových obchodech: Cena vítězí

Mnoho lidí v dnešní době nakupuje v internetových obchodech. Ve většině případů se tam dá zboží nakoupit nejlevněji. Další výhodou oproti kamenným prodejnám je pohodlné doručení až domů. Nákup na internetu má však i nevýhody, tou hlavní je asi nemožnost vyzkoušení zboží a jeho prohlédnutí ve skutečn…

Peníze za nákupy zpět díky cashback portálu

Peníze za nákupy zpět díky cashback portálu

Nákupy na internetu se vyplatí. V porovnání se situací, kdy budete nakupovat v klasickém obchodě, jsou ceny na internetu někdy až o desítky procent nižší. Již několik let u nás ale funguje i takzvaný cashback systém, díky nimž za nákupy na internetu ušetříte další peníze.

Jak se odrazí rostoucí cena zlata na zlatých špercích?

Jak se odrazí rostoucí cena zlata na zlatých špercích?

Zlaté šperky, mezi něž se řadí především klasické nebo snubní prsteny, ale také řetízky nebo náušnice, jsou velmi kvalitními doplňky, které potěší každou ženu i mnoho mužů. Nákup zlatých šperků však může být i poměrně solidní investicí. Přestože se v tomto případě nejedná o běžné investiční zlato ( …

Jak na levné internetové nákupy? Využijte slevové kódy a kupony

Jak na levné internetové nákupy? Využijte slevové kódy a kupony

Mnozí z vás už jistě poznali, že nákupy zboží či služeb přes internet jsou mnohdy o poznání výhodnější nežli v případě, že jdete do klasického obchodu. Nyní ale i při samotných internetových nákupech můžete ušetřit ještě více peněz. Stačí využít nabízené slevové kódy a kupony. Jak na to?Srovnání cen energií