Bezpečnostní skříně: Aby peníze byly v bezpečí
14. srpen 2013Uschováváte občas ve firmě nějaký vyšší finanční obnos? Pak je na místě si pořídit kvalitní trezor nebo bezpečnostní skříň. Jedině tak zajistíte, že vaše finance budou v bezpečí i v případě, že se do kanceláře dostane někdo nepovolaný.
ReklamaBezpečnostní skříně by měly být co nejodolnější, důležitý je systém jejich zabezpečení. Pokud si hodláte pořídit trezor, pak se můžete při výběru jednoduše orientovat podle toho, do jaké bezpečnostní třídy spadá. Existuje totiž několik stupňů bezpečnostních tříd.
Jakým „bezpečnostním“ skříním se raději vyhnout
Nejméně účinné a nepříliš kvalitní jsou bezpečnostní skříně, které nesou označení NK. Tyto skříně vlastně nesplňují vůbec žádná bezpečnostní kritéria. Je to stejné, jako kdybyste si dali peníze do obyčejné kancelářské skříňky nebo do kapsy kancelářské stoličky, kterou otevře každé malé dítě.
Při výběru bezpečnostní skříně nelze příliš doporučit ani ty, které spadají do bezpečnostní třídy s označením S1 nebo S2. I zde se jedná spíše o obyčejné plechové skříně, jejichž otevření je velmi snadnou záležitostí.
Skříně třídy Z
Určitou normu z hlediska bezpečnosti splňují skříně, které jsou označeny písmenem Z. Ty mají jednotlivé stupně v číslicích od 1 do 3. čím vyšší číslo, tím vyšší stupeň zabezpečení.
Tyto skříně už mají trezorový zámek. Lze je už také pojistit ( respektive věci v nich uložené), a to zpravidla do výše 30.000Kč.
Bezpečnostní třídy 0-5
Opravdu kvalitní bezpečností skříně nesou číselné označení, a to od 0 do 5. Číslice 5 znamená nejvyšší bezpečnostní třídu, takovéto trezory se používají v bankách a dalších finančních ústavech.
Pro soukromé potřeby vám postačí bezpečnostní skříně 0 či 1, i ty mají celkem dobrou úroveň zabezpečení.
Bezpečnostní skříně Wertheim
Špičkové bezpečnostní skříně vysoké kvality pořídíte u společnosti Wertheim. Více o nabídce bezpečnostních skříní a trezorů této rakouské firmy najdete na webových stránkách wertheim.at.
Raději peníze ukládejte do banky
Pokud to není nezbytné, peníze v kanceláři vůbec neuchovávejte, případně ani různé cenné a originální dokumenty.
Ideální je, pokud vlastně vůbec kancelář ke své podnikatelské činnosti nepotřebujete a vystačí vám takzvaná virtuální sídlo. To si pronajmete třeba zde.
Komerční sdělení
-lod-
Autor: Roman Beneš
Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+
[Nahoru ↑]