verze pro tisk

Druhy pojištění, která se vyplatí zajistit

28. březen 2014

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu produktů. Jaká pojištění jsou ale skutečně důležitá a měl by na jejich sjednání myslet každý z vás?

Reklama

Hned na úvod je třeba sdělit, že pojištění se vyplatí samozřejmě jen ve chvíli, kdy se stane pojistná událost. To si samozřejmě nikdo nepřeje, neboť je to většinou spojenou s mnoha dalšími nepříjemnostmi. Rozhodně ale není dobré si myslet, že se bez pojištění obejdete, bez některých to dokonce ani nejde.

Povinné ručení

Důležitým pojištěním, které se týká všech majitelů motorových vozidel, je povinné ručení. To nařizují přímo právní předpisy. Povinným ručením se rozumí pojištění odpovědnosti za škodu, která vznikne v důsledku provozu motorového vozidla.

Nezajištění tohoto pojištění pro vás může mít následky v podobě pokut a sankcí od PČR i správních orgánů, hlavně vás však dopravní nehoda může vyjít pěkně draze, pokud způsobíte jinému majiteli hmotnou škodu či škodu na zdraví a životě. Určitě doporučuji si důkladně pročíst časté otázky k povinnému ručení, které vám situaci okolo tohoto pojištění zpřehlední.

Pojištění majetku

Pojištění majetku je sice nepovinné, ovšem zato mimořádně praktické. Jen si představte situaci, kdy vám vyhoří byt. Ve chvíli, kdy budete mít uzavřené toto pojištění, bude vám hrazena škoda. V momentě, kdy pojištění majetku nebudete mít, přijdete zkrátka, což vás může dostat až do existenčních problémů.

Další důležitá pojištění

Mezi další pojištění, která je rozhodně dobré uzavřít, patří havarijní pojištění a cestovní pojištění. Více informací se o nich i dvou výše uvedených typech pojištění dozvíte na portále SalvePojisteni.cz. Zde si je rovnou také výhodně sjednáte.

Mějte na paměti, že pojištění jsou tu pro vás. Sice něco stojí, ale v budoucnu můžete kvitovat, že jste je uzavřeli.

Komerční sdělení

-obs-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Druhy pojištění, která se vyplatí zajistit

Druhy pojištění, která se vyplatí zajistit

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu produktů. Jaká pojištění jsou ale skutečně důležitá a měl by na jejich sjednání myslet každý z vás?

Havarijní pojištění: Pro koho se vyplatí?

Havarijní pojištění: Pro koho se vyplatí?

Havarijní pojištění je v České republice poměrně oblíbenou záležitostí a to především u nových vozů. Ovšem do kdy se havarijní pojištění vyplatí, kde si ho sjednat a na co si dát pozor?

Pojištění elektroniky: Pro koho se vyplatí?

Pojištění elektroniky: Pro koho se vyplatí?

Pojištění elektroniky zažívá v České republice boom. Nenabízejí ho otravní pojišťováci, ale přímo prodejny s elektronikou, případně ho chtějí samotní zákazníci. Víme, pro koho a na co se pojištění vyplatí.

Pojištění pracovní neschopnosti. Vyplatí se?

Pojištění pracovní neschopnosti. Vyplatí se?

Prakticky každá pojišťovna dnes nabízí možnost připojistit se pro případ nemoci. Pokud platíte hypotéku nebo jiné úvěry a nemáte dostatečnou finanční rezervu, může být tato možnost lákavá. Co toto pojištění obnáší? Kdy vás kryje a jakou částkou?Srovnání cen energií