verze pro tisk

Jak převést povinné ručení

5. únor 2014

Máte povinné ručení, platíte za něj vysoké částky a zjistili jste, že jinde ho můžete mít levněji? Nebo nejste spokojeni z jakéhokoli důvodu s vaší stávající pojišťovnou? Tak neváhejte, a podívejte se po jiné. Tak, jako lze převést kdejakou smlouvu, je možný i převod povinného ručení. Jaký postup dodržet? A jak dlouho případně převod povinného ručení trvá?

Reklama

Nejprve vypovězte smlouvu

V první řadě je nutné zaslat písemnou výpověď vaší stávající pojišťovně. Pozor, musíte to udělat minimálně 6 týdnů před koncem pojistného období, jinak bude automaticky prodloužena. Lze se také domluvit s novou pojišťovnou, zda tuto záležitost nemůže vyřídit za vás. Uvést do smlouvy byste měli vaše nacionále, číslo pojistné smlouvy, datum ukončení a podpis.

Pozor - pokud budete chtít ukončit a převést smlouvu pryč z důvodu zvýšení ceny pojistného, musíte výpověď zaslat do měsíce od této změny.

U výpovědi nezapomeňte požádat o zaslání výpisu o bezeškodním průběhu, budete to potřebovat pro nové povinné ručení.

Zařiďte novou smlouvu

Poté si vyřiďte povinné ručení nové. Ideální a levné je sjednání online přes internet. Lze to i dopředu, tzn. jakmile zašlete výpověď stávající pojišťovně, můžete už sjednávat povinné ručení u nové. Samozřejmě s datem následujícím po ukončení předchozí smlouvy. Online pojištění bývá mnohem levnější a navíc si můžete z pohodlí domova vybrat z několika nabídek pojišťoven.

Převod bonusu

Jestliže jste dosud jezdili bez nehod, pak jste si u své pojišťovny jistě vysloužili nějaký ten bonus. Nemusíte se bát, do nové pojistky vám bude převeden. Je ale potřeba dodat pojišťovně právě ono potvrzení o bezeškodním průběhu.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak převést povinné ručení

Jak převést povinné ručení

Máte povinné ručení, platíte za něj vysoké částky a zjistili jste, že jinde ho můžete mít levněji? Nebo nejste spokojeni z jakéhokoli důvodu s vaší stávající pojišťovnou? Tak neváhejte, a podívejte se po jiné. Tak, jako lze převést kdejakou smlouvu, je možný i převod povinného ručení. Jaký postup do…

Proč je důležité mít povinné ručení?

Proč je důležité mít povinné ručení?

Povinné ručení je ze zákona povinné pro každého provozovatele motorového vozidla. I když s autem jezdíte jednou měsíčně, musíte jej mít. Bez něho nesmíte vůbec na silnici vyjet. Proč je tak důležité mít sjednané kvalitní povinné ručení? Na co všechno se vztahuje a co vám hrozí, pokud ho zřízené mít …

Jaká rizika kryje povinné ručení?

Jaká rizika kryje povinné ručení?

Že je povinné ručení zákonem dané, to ví každý řidič nebo provozovatel vozidla. Prostě si ho při koupi vozidla zřídí a po ničem dalším mnohdy nepátrá. Víte ale, na co všechno se povinné ručení vztahuje a na co nikoli? Jak rizika kryje povinné ručení? Proč si ho vlastně musíme pořídit?

Jak vybrat povinné ručení?

Jak vybrat povinné ručení?

Přemýšlíte nad koupí nového automobilu nebo motocyklu? Nebo už vůz máte vyhlédnutý a řešíte, kolik by na něj stála pojistka? Zajímá vás, jaké možnosti povinného ručení jsou na trhu? Nechcete platit moc, nechcete běhat po pojišťovnách, chcete slevy za bezeškodní průběh a ještě služby navíc? Pak vyzko…Srovnání cen energií