verze pro tisk

Jak vybrat povinné ručení?

16. leden 2014

Přemýšlíte nad koupí nového automobilu nebo motocyklu? Nebo už vůz máte vyhlédnutý a řešíte, kolik by na něj stála pojistka? Zajímá vás, jaké možnosti povinného ručení jsou na trhu?

Reklama

Nechcete platit moc, nechcete běhat po pojišťovnách, chcete slevy za bezeškodní průběh a ještě služby navíc? Pak vyzkoušejte online povinné ručení. Je to rychlé, levné a pohodlné. Nabídek je víc než dost. Jak tedy vybrat to pravé povinné ručení?

Pojištění nařizuje zákon

Každému provozovateli motorového vozidla zákon ukládá povinnost pořídit si povinné ručení. To pak kryje škody na zdraví a majetku cizích osob. Tedy nikoli vaše vlastní, ale takové škody, které svým vozem způsobíte druhé straně.

Sjednané ho musíte mít ještě před tím, než vyjedete na silnici. Proto půjdete-li si pro vůz do bazaru, nesmíte ani takhle bez povinného ručení odjet.

Jak si vybrat to správné povinné ručení?

Na trhu je nabídek povinného ručení opravdu veliké množství. A k tomu lze navíc sjednat spoustu doplňkových připojištění. Než se pustíte do online srovnávání povinného ručení, popřemýšlejte, které věci jsou pro vás důležité.

Jak vysoký chcete mít pojistný limit? Jak kvalitní asistenční služby? Jezdíte i do zahraničí a hodila by se vám kvalitní asistenci i tam? Budete chtít sjednat pojištění střetu se zvěří nebo úrazové pojištění osob ve vozidle? Sepište si všechny požadavky, bude se vám pak lépe orientovat ve všech nabídkách.

Sjednání online

Pak už stačí do online srovnávače zadat vaše osobní a kontaktní údaje a také údaje o vozidle z technického průkazu. Do několika málo minut dostanete přehled toho nejvýhodnějšího pro vás. Všechny nabídky pečlivě prostudujte, neřiďte se jen cenou, ale také vámi požadovanými parametry.

Pak stačí žádost o vybrané pojištění zaslat a počkat si, až vám emailem přijde pojistná smlouva, kopie zelené karty a informace o tom, kdy a jak zaplatit první splátku.

 

 

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vybrat povinné ručení?

Jak vybrat povinné ručení?

Přemýšlíte nad koupí nového automobilu nebo motocyklu? Nebo už vůz máte vyhlédnutý a řešíte, kolik by na něj stála pojistka? Zajímá vás, jaké možnosti povinného ručení jsou na trhu? Nechcete platit moc, nechcete běhat po pojišťovnách, chcete slevy za bezeškodní průběh a ještě služby navíc? Pak vyzko…

Jak převést povinné ručení

Jak převést povinné ručení

Máte povinné ručení, platíte za něj vysoké částky a zjistili jste, že jinde ho můžete mít levněji? Nebo nejste spokojeni z jakéhokoli důvodu s vaší stávající pojišťovnou? Tak neváhejte, a podívejte se po jiné. Tak, jako lze převést kdejakou smlouvu, je možný i převod povinného ručení. Jaký postup do…

Proč je důležité mít povinné ručení?

Proč je důležité mít povinné ručení?

Povinné ručení je ze zákona povinné pro každého provozovatele motorového vozidla. I když s autem jezdíte jednou měsíčně, musíte jej mít. Bez něho nesmíte vůbec na silnici vyjet. Proč je tak důležité mít sjednané kvalitní povinné ručení? Na co všechno se vztahuje a co vám hrozí, pokud ho zřízené mít …

Jaká rizika kryje povinné ručení?

Jaká rizika kryje povinné ručení?

Že je povinné ručení zákonem dané, to ví každý řidič nebo provozovatel vozidla. Prostě si ho při koupi vozidla zřídí a po ničem dalším mnohdy nepátrá. Víte ale, na co všechno se povinné ručení vztahuje a na co nikoli? Jak rizika kryje povinné ručení? Proč si ho vlastně musíme pořídit?Srovnání cen energií