verze pro tisk

Jistota pro děti: pojištění Brouček

20. listopad 2011

Každý rodič určitě řeší, jak své dítko co nejlépe zabezpečit. Bohužel i nepříjemné situace nás denně potkávají, a ačkoli ztrátu či nemoc rodičů peníze dítěti nevynahradí, mohou mu pomoci přežít ty nejtěžší chvíle. Ani dětem se úrazy nevyhýbají, a tak je vhodné na úrazovou pojistku myslet včas. Proto přichází Komerční banka s investičním životním pojištěním Brouček.

Reklama

Pro koho je Brouček určen

Životní pojištění Brouček od Komerční banky je určeno každému dítěti od narození až do jeho 14 let. Zřizovatel pojistky nemusí být nutně rodič, k dítěti nemusí mít žádný příbuzenský vztah. To je velmi výhodné, protože mnohé pojišťovny umožňují zřídit produkty pro děti pouze zákonným zástupcům. Takto může pojištění zařídit i platit třeba babička.

Na co se pojištění vztahuje

Pojištění Brouček v základní formě kryje:

  • úmrtí dospělého pojištěného
  • plnou invaliditu dospělého pojištěného

Dále je možné k tomuto základu přikoupit také připojištění proti:

  • úrazu (pro pojištěného dospělého i pro dítě)
  • trvalým následkům po úrazu (pro pojištěného dospělého i pro dítě)
  • smrti úrazem (pro pojištěného dospělého)
  • hospitalizaci v nemocnicích v ČR a státech EU (pro dospělého i dítě)

Dvě varianty pojištění

Dětské pojištění Brouček existuje ve dvou variantách. Máte-li dítko pojištěno jinde, můžete využít spořící variantu. Jedná se vlastně pouze o spoření, částka pro případ úmrtí dospělého je nulová. Často tuto variantu využívají prarodiče, kteří tak mohou svým vnoučatům spořit. Výplata kapitálové hodnoty s výnosy se provádí na konci smlouvy.

Ochranná varianta pojištění zabezpečuje dítě pro případ smrti dospělého. Pojistnou částku dostane potomek v několika fázích. 10% z částky obdrží ihned po pojistné události. Do konce doby pojištění pak měsíční pojistné za něho platí pojišťovna. Kapitálovou hodnotu smlouvy dostane se skončením pojistné smlouvy, a celou pojistnou částku ve věku 19 let.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jistota pro děti: pojištění Brouček

Jistota pro děti: pojištění Brouček

Každý rodič určitě řeší, jak své dítko co nejlépe zabezpečit. Bohužel i nepříjemné situace nás denně potkávají, a ačkoli ztrátu či nemoc rodičů peníze dítěti nevynahradí, mohou mu pomoci přežít ty nejtěžší chvíle. Ani dětem se úrazy nevyhýbají, a tak je vhodné na úrazovou pojistku myslet včas. Proto…

Pojištění Perspektiva pro děti

Pojištění Perspektiva pro děti

Každý rodič chce pro své děti to nejlepší, a zároveň je chce ochránit před možnými nástrahami. Takže dětské pojištění je velmi častou volbou. Nabízí ho každá pojišťovna. Dnes se podíváme na produkt Kooperativy, a to pojištění Perspektiva.

Pojištění pro děti: Jaké zvolit?

Pojištění pro děti: Jaké zvolit?

Ať už se rozhodnete jakkoliv, neměly by peníze, které spoříte pro svého potomka, ležet jen tak ladem na vkladní knížce. Na té totiž uložené peníze nedoznají téměř žádného zvýhodnění. Úrok je velice nízký.

Stavební spoření nejen pro děti: Jaký je výnos a komu se vyplatí

Stavební spoření nejen pro děti: Jaký je výnos a komu se vyplatí

Hledáte investici bez rizika? Chcete bezpečně uložit peníze a pokrýt inflaci. V tom případě nezavrhujte stavební spoření. Státem garantovaný produkt dokáže i v dnešní době hodně nabídnout, uspokojí i vaše potřeby?Srovnání cen energií