verze pro tisk

Penzijní připojištění: Přispívá stát i zaměstnavatel

27. prosinec 2011

Penzijní připojištění je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Je to logické, když se na nás ze všech stran hrnou informace o důchodových reformách. Běžný důchod, který však znají naše babičky, už pravděpodobně mladí lidé mít nebudou. A tak je potřeba začít si do budoucna spořit. Penzijní připojištění je k tomuto účelu výborné. Spoříte, dostáváte státní příspěvky, výnosy z fondu a navíc vás produkt nic nestojí. Pojďme se tedy seznámit blíže s příspěvky na penzijní připojištění.

Reklama

Penzijní připojištění a pro koho je

Penzijní připojištění si může zřídit téměř kdokoli. Podmínkou je dosažení věku 18 let a trvalý pobyt kdekoli v České republice. Je ideální si ho zřídit co nejdříve. Stát vám totiž měsíčně přidává státní příspěvky, a to i když vy si budete spořit nejmenší částku – tj. 100 Kč měsíčně. Což přece není tolik. Co vás limituje u připojištění? Každý člověk může mít pouze jedno. Není to jako u stavebního spoření, kdy můžete mít například tři.

Státní příspěvky

Jak již bylo řečeno, na penzijní připojištění vám přispívá stát měsíčními příspěvky. Pojďme se podívat, jaké státní příspěvky tedy můžete získat:

  • 100 - 199 získáte 50 Kč + 40 % z částky nad 100 Kč
  • 200 - 299 získáte 90 Kč + 30 % z částky nad 200 Kč
  • 300 - 399 získáte 120 Kč + 20 % z částky nad 300 Kč
  • 400 - 499 získáte 140 Kč + 10 % z částky nad 400 Kč
  • 500 a více získáte 150 Kč

Vyplatí se vám tedy spořit si 500 korun, neboť získáte státní příspěvek v maximální výši. Vámi uložené peníze navíc jsou zhodnocovány o výnos penzijního fondu. Ten je u každé pojišťovny jiný. Mohou to být 2 nebo 3% ročně.Nemusíte se ničeho obávat, vaše peníze jsou ze zákona pojištěny.

Další příspěvky na penzijní připojištění

Penzijní připojištění se stává také oblíbeným benefitem mezi zaměstnavateli. Svým zaměstnancům často nabízejí, že jim na penzijní připojištění budou přispívat. Je to skvělé, protože tak k vašim penězům a státním příspěvkům přibude ještě další. Skutečnost, že zaměstnavatel bude na pojištění přispívat, je nutné nahlásit příslušné pojišťovně.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Penzijní připojištění: Přispívá stát i zaměstnavatel

Penzijní připojištění: Přispívá stát i zaměstnavatel

Penzijní připojištění je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Je to logické, když se na nás ze všech stran hrnou informace o důchodových reformách. Běžný důchod, který však znají naše babičky, už pravděpodobně mladí lidé mít nebudou. A tak je potřeba začít si do budoucna spořit. Penzijní přip…

Nejvýhodnější spoření: vyplatí se penzijní připojištění nebo stavební spoření?

Nejvýhodnější spoření: vyplatí se penzijní připojištění nebo stavební spoření?

Každý je ovlivněn reklamními spoty, doporučeními a celkově všeobecným míněním. Ovšem víte, jak je to ve skutečnosti? Je penzijní připojištění opravdu natolik výhodné nebo se jedná jen o popularizovaný produkt? Které pojištění je případně nejvýhodnější.

Práva zaměstnanců: Jak vám může zaměstnavatel snížit mzdu

Práva zaměstnanců: Jak vám může zaměstnavatel snížit mzdu

Snížení mzdy může vést v mnoha případech k finančním problémům. Víte, jak hodně může vaši finanční situaci ovlivnit zaměstnavatel? Buďte o krok napřed a nenechte si líbit nekalé praktiky.

Připojištění vozu: co všechno lze připojistit?

Připojištění vozu: co všechno lze připojistit?

Každý řidič musí mít ze zákona povinné ručení. To vás chrání před tím, abyste v případě dopravní nehody nemuseli nést náklady na zdraví a majetku jiných osob na vlastních bedrech. Ale vztahuje se pouze na druhé účastníky provozu, nikoli na vás a váš automobil. Jenže co dělat, když se chcete chránit …







Srovnání cen energií