verze pro tisk

Pojištění adrenalinových sportů? Jedině Alpenverein.

29. listopad 2011

Patříte mezi nezávislé cestovatele, nebo adrenalinové sportovce? Věnujete se horské turistice, canoyngu nebo skalnímu lezení? Pak se jistě setkáváte s problémy při snaze se na vaše cesty pojistit. Naše pojišťovny stále ještě nejsou schopny pojišťovat takto náročné aktivity za přijatelný peníz. Pokud vůbec. Nemusí vás to trápit, zvolte rakouský Alpenverein a budete bezpečně chráněni.

Reklama

Pojištění pro dobrodruhy-Alpenverein

Alpenverein není vlastně vůbec pojištění. Jedná se o Rakouský horský svaz (OEAV), který sdružuje všechny milovníky přírody, hor, cestování a sportu a to z celého světa. Stanete-li se jeho členem, automaticky získáte jedinečné pojištění pokrývající téměř všechny (nejen) adrenalinové sporty. K dalším výhodám Alpenvereinu patří i slevy na horských chatách po celém světě, levnější materiály jako průvodce a další.

Co pojištění Alpenverein kryje

Podmínky rakouského Alpenvereinu najdete na stránkách OEAV.Je celosvětové, je tedy jedno, zda se pohybujete v Německu nebo v Indii.A na všechno se pojištění vztahuje?

  • náklady na záchranu až 25 000 Eur
  • náklady na repatriaci a transport - bez omezení částky
  • ošetření lékařem nebo v nemocnici do výše 10 000 Eur
  • povinné ručení do 3 000 000 Eur
  • právní ochranu do 32 703 Eur

Cena a platnost pojištění

S Alpenvereinem můžete bez obav vyjet ze země až na 8 týdnů. Pak je nutné alespoň jeden den strávit v Čechách. Co se týče pobytu v horských oblastech, pojištění kryje výstupy na vrcholy max. do 6 000 metrů. Na vrchol Everestu vám tedy nevystačí, ale na kempování v jeho základním táboře ano. Alpenverein není vhodný pro Čínu a USA, kde výše pojištění není dostatečná. Pojištění zároveň nekryje expedice do Arktidy, Antarktidy a Grónska.

Roční poplatek činí pro staršího 26 let 1490 korun, mladiství platí pouze 1210 korun. A za pojištěním nemusíte do Rakouska. Poskytují ho naše cestovní kanceláře, nebo ho získáte u vybraných sportovních partnerů přes internet. Navíc je možné připojistit invaliditu a to i ve dvojnásobném plnění. Při úrazech vedoucích k invaliditě budete měsíčně doživotně dostávat 364 Eur, v případě dvojnásobného plnění 728 Eur.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Pojištění adrenalinových sportů? Jedině Alpenverein.

Pojištění adrenalinových sportů? Jedině Alpenverein.

Patříte mezi nezávislé cestovatele, nebo adrenalinové sportovce? Věnujete se paraglidingu, horské turistice nebo skalnímu lezení? Pak se jistě setkáváte s problémy při snaze se na vaše cesty pojistit. Naše pojišťovny stále ještě nejsou schopny pojišťovat takto náročné aktivity za přijatelný peníz. P…

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

UNISEX neboli nerozlišování pohlaví se od roku 2013 promítlo i do pojišťovnictví. Cíl byl stanoven jasně, životní pojištění žen i mužů bude za identických podmínek stejné. Povedlo se tento plán dodržet?

Golfové pojištění od Allianz

Golfové pojištění od Allianz

Golf je v posledních letech velmi oblíbeným sportem. Této vášni propadlo mnoho lidí a to nejen těch, kteří patří mezi tu vyšší třídu. Hrajete rádi golf? Bojíte se o své vybavení a rádi byste ho pojistili proti krádežím či ztrátě? Nebo jste už utrpěli při golfu nějaké zranění, a zvažujete úrazovou po…

Pojištění Perspektiva pro děti

Pojištění Perspektiva pro děti

Každý rodič chce pro své děti to nejlepší, a zároveň je chce ochránit před možnými nástrahami. Takže dětské pojištění je velmi častou volbou. Nabízí ho každá pojišťovna. Dnes se podíváme na produkt Kooperativy, a to pojištění Perspektiva.Srovnání cen energií