Pojištění pro děti: Jaké zvolit?
18. červenec 2012Přemýšlíte, že byste nechali zřídit vašemu potomkovi pojištění, ale nevíte, které je pro něj to pravé? Chcete pouze pojistku na úraz, nebo vyžadujete více? Je výhodné životní pojištění i pro dítě?
ReklamaAť už se rozhodnete jakkoliv, neměly by peníze, které spoříte pro svého potomka, ležet jen tak ladem na vkladní knížce. Na té totiž uložené peníze nedoznají téměř žádného zvýhodnění. Úrok je velice nízký.
Pokud ale chcete opravdu spořit „jen tak“, volte raději výhodný spořicí účet například u AXA banka či ZUNO banka, které nabízejí cca 2% úrok, denní zúročení a nulovou daň do určité výše uložené částky.
Je životní pojištění to pravé pro dítě?
Rozhodně by nemělo sloužit jen jako zdroj prostředků pro vstup do pozdějšího samostatného života. Na to je příliš nákladná a zbytečná. Tuto potřebu bohatě splní obyčejné stavební spoření.
Jestliže zřídíte dítěti právě životní pojištění, nezapomeňte na to, že by váš potomek měl být finančně zajištěný v případě vašeho úmrtí či trvalé invalidity. Využijte tedy určitě pojištění pro případ smrti či trvalé invalidity rodiče.
Jeho zřízení je poměrně jednoduché a bývá nabízeno společně s pojištěním zproštění placení pojistného pro případ smrti či invalidity rodiče. V tomto případě totiž převezme placení sama pojišťovna.
Proč zřídit životní pojištění? – dovršením 18 let (či svatba) pojišťovna vyplatí zhodnocenou část zaplaceného pojistného. Zpravidla se vkládá na pojistné od 300 Kč měsíčně.
Stačí úrazové pojištění?
Vzhledem k tomu, že na dítěti není domácnost finančně závislá, můžete zřídit dítěti i úrazové pojištění. A to právě v případě, že je potomek značně temperamentní a dochází u něj častěji k úrazům. Neopomeňte ji zřídit s pojištěním trvalých následků.
Proč zřídit úrazové pojištění? – kryje riziko trvalých následků, ale musí být způsobeny vinou úrazu. Je možné dítě připojistit denním či nemocničním odškodným (bude mu vyplacen určitý obnos za každý den léčby). Na tento typ pojištění si připravte ročně pouze několik málo stovek korun.
Autor: Monika Tůmová
[Nahoru ↑]