verze pro tisk

Proč mít životní pojištění?

5. leden 2012

Mnoho lidí na otázku, zda mají životní pojištění, zamítavě vrtí hlavou. Nebo se ptají – a proč si ho mám pořizovat? K čemu to je? Vždyť je to drahé. Ano, životní pojištění je určitým nákladem pro naše peněženky, ale to, co díky němu získáte, je nezaplatitelné. Jaké jsou tedy důvody pro to, zřídit si životní pojištění?

Reklama

Chráním své blízké

Máte rodinu nebo ji v dohledné budoucnosti plánujete? Pak je jistě tím největším důvodem právě zabezpečení vašich blízkých. Pokud by se stala neočekávaná událost, vaše rodina nezůstane bez prostředků. V případě, že máte hypotéku na byt nebo dům, budou moci ostatní členové rodiny z pojistky úvěr dál splácet. V jiném případě se bez vašeho příjmu mohou ocitnout v krizové finanční situaci.

Přilepšení do budoucna

Pořídíte-li si kapitálové životní pojištění, kromě své ochrany tento produkt také využijete na spoření. Je to jedno z nejčastěji uzavíraných „životek“. Zajišťujete se pro případ smrti (kdy bude obmyšlené osobě vyplacena částka), tak pro případ dožití.

Při sjednání pojistky si dohodnete výši pro dožití. Ta vám pak bude na konci smlouvy vyplacena. Částka pro případ smrti a pro dožití může být shodná i různá. Vložené prostředky se na kapitálovém pojištění zhodnocují, takže budete bohatší i o tento výnos. Navíc je daňově uznatelné.

Čím mladší, tím levnější

Mnoho mladých a svobodných lidí bez závazků nechce o životním pojištění ani slyšet. Jsou zdraví, nic je netrápí, jsou zodpovědní jen sami za sebe. Ovšem čekat s uzavřením životního pojištění na pozdější dobu se také nemusí vyplatit. Čím jste totiž mladší, v dobrém zdravotním stavu, tím jste pro pojišťovny zajímavým. Mladého a zdravého člověka pojistí bez problémů a hlavně levněji. Ve 40 letech už vás mohou trápit některé neduhy, a díky nim se vám pojistka může prodražit.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Proč mít životní pojištění?

Proč mít životní pojištění?

Mnoho lidí na otázku, zda mají životní pojištění, zamítavě vrtí hlavou. Nebo se ptají – a proč si ho mám pořizovat? K čemu to je? Vždyť je to drahé. Ano, životní pojištění je určitým nákladem pro naše peněženky, ale to, co díky němu získáte, je nezaplatitelné. Jaké jsou tedy důvody pro to, zřídit si…

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

UNISEX neboli nerozlišování pohlaví se od roku 2013 promítlo i do pojišťovnictví. Cíl byl stanoven jasně, životní pojištění žen i mužů bude za identických podmínek stejné. Povedlo se tento plán dodržet?

Češi mají životní pojištění, ale v nedostatečné míře: Jak se pojistit?

Češi mají životní pojištění, ale v nedostatečné míře: Jak se pojistit?

Životní pojištění patří mezi nejprodávanější služby pojišťoven. Pojištěn je téměř každý Čech a to někdy i několikrát. Ovšem za co si platíte? Neutrácíte stokoruny měsíčně zbytečně?

Slovníček pojmů: Životní pojištění

Slovníček pojmů: Životní pojištění

Finanční terminologie je pro mnoho lidí velkou neznámou. Ne každý při podpisu smlouvy ví, co přesně některé pojmy znamenají. Proto si pojďme tyto situace zjednodušit. Přinášíme slovníček nejčastěji používaných pojmů. Nejprve se zaměříme na oblast životního pojištění.Srovnání cen energií