verze pro tisk

Výhody pojištění vozidla: Nejen povinné ručení se vyplatí

11. únor 2014

Ani zkušení řidiči nemají stoprocentní jistotu, že se jim nikdy nestane žádná dopravní nehoda. Mohou ji způsobit sami, stejně tak se ale účastníky dopravní nehody mohou velmi lehce stát nezaviněně. I proto je dobré myslet dopředu a udělat si kvalitní pojištění, které pokryje případné škody a vzniklé finanční ztráty.

Reklama

Povinné ručení

Zákonné pojištění vozidel, tedy povinné ručení, je samozřejmě nutností. Kdo jej jako majitel funkčního motorového vozidla nemá, ten dělá velkou chybu, jež ho může stát i docela solidní pokuty. V případě, že navíc způsobí dopravní nehodu, rázem se bez povinného ručení může dostat do situace, kdy bude muset platit statisíce, ne-li miliony korun!

Mezi výhody povinného ručení dnes patří fakt, že jej lze sjednat u velkého množství pojišťoven. Máte tak široký výběr, každý z vás si může zajistit také pojištění, které jej vyjde levně a zároveň mu poskytne dobré služby.

Důvodem, proč uzavřít povinné ručení, by neměl být jen fakt, že to vyžaduje zákon. Myslete na to, jaké výhody povinné ručení přináší. Když způsobíte škodu při dopravní nehodě, její zaplacení nepůjde z vaší kapsy, ale právě z tohoto pojištění. A nemusí se jednat zrovna o malé částky.

Havarijní pojištění

Kromě základního povinného ručení je dobré se připojistit. Využijte třeba možnosti sjednání havarijního  pojištění. To slouží k případnému pokrytí škod, které byly při dopravní nehodě i jiných situacích způsobeny přímo na vašem vozidle. Pojištění kryje kupříkladu i škodu ve chvíli, kdy vaše auto někdo úmyslně poničí.

Takovéto pojištění využívá překvapivě malý počet majitelů motorových vozidel. Přitom se stačí rozhlédnout, kolika lidem ve vašem okolí by v minulosti ušetřilo spoustu peněz. Inu, kdo chce za každou cenu šetřit, ten pak nakonec může litovat. A placení havarijního pojištění, stejně jako povinného ručení, není zas až takovou drahou záležitostí, že byste si jej nemohli dovolit.

Komerční sdělení

-obs-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Výhody pojištění vozidla: Nejen povinné ručení se vyplatí

Výhody pojištění vozidla: Nejen povinné ručení se vyplatí

Ani zkušení řidiči nemají stoprocentní jistotu, že se jim nikdy nestane žádná dopravní nehoda. Mohou ji způsobit sami, stejně tak se ale účastníky dopravní nehody mohou velmi lehce stát nezaviněně. I proto je dobré myslet dopředu a udělat si kvalitní pojištění, které pokryje případné škody a vzniklé…

Jaká rizika kryje povinné ručení?

Jaká rizika kryje povinné ručení?

Že je povinné ručení zákonem dané, to ví každý řidič nebo provozovatel vozidla. Prostě si ho při koupi vozidla zřídí a po ničem dalším mnohdy nepátrá. Víte ale, na co všechno se povinné ručení vztahuje a na co nikoli? Jak rizika kryje povinné ručení? Proč si ho vlastně musíme pořídit?

Proč je důležité mít povinné ručení?

Proč je důležité mít povinné ručení?

Povinné ručení je ze zákona povinné pro každého provozovatele motorového vozidla. I když s autem jezdíte jednou měsíčně, musíte jej mít. Bez něho nesmíte vůbec na silnici vyjet. Proč je tak důležité mít sjednané kvalitní povinné ručení? Na co všechno se vztahuje a co vám hrozí, pokud ho zřízené mít …

Povinné ručení online: kolik můžu ušetřit?

Povinné ručení online: kolik můžu ušetřit?

Každý vlastník a provozovatel motorového vozidla musí mít sjednané povinné ručení. Tak to ukládá zákon a bez něho prostě nesmíte na silnici. Povinné ručení nabízí každá pojišťovna, množství nabídek je tedy dostatečné. V dnešní online době je ale zbytečné chodit na pobočky, protože si povinné ručení …Srovnání cen energií