verze pro tisk

Jak získat dotaci od pracovního úřadu pro začínající OSVČ

5. duben 2012

Jste nezaměstnaní? Končí vám podpora v nezaměstnanosti a vy stále nemáte místo? Přemýšlíte, že byste začali s podnikáním, ale chybí vám finanční prostředky na nákup vybavení? Požádejte o ně váš úřad práce. Existuje služba, která začínající podnikatele finančně podpoří. A že není těžké ji získat jsme se přesvědčili v uplynulých dnech osobně.

Reklama

O co se jedná

Pokud jste v evidenci pracovního úřadu již alespoň půl roku a zvažujete podnikání, můžete požádat úřad o poskytnutí pomoci. Jedná se konkrétně o příspěvek při zřízení nového pracovního místa pro OSVČ. Ten získáte při splnění několika podmínek určovaných úřadem práce. Jedná se o finanční dotaci, která je použita na nákup vybavení nového pracovního místa. Účel se samozřejmě úřadu dokládá.

Kdo může dotaci získat

Dotaci může získat pouze ten, kdo je vedený v evidenci úřadu práce. Dále musí splnit několik podmínek. Podnikání bude jeho hlavní výdělečnou činností. Od poskytnutí dotace je nutné určitou dobu zůstat jako OSVČ. Obvykle to bývá 1 rok. Pokud byste skončili s podnikáním dříve, může po vás úřad práce chtít poměrnou část dotace zpět.

Maximální částka je 90 000 korun, nicméně úřadníci dle podnikatelského záměru rozhodnou, zda a kolik peněz vám dají. Peníze musíte vyčerpat do 3 měsíců a následně doložit účel fakturou vystavenou na vaše IČO.

Co bude potřeba doložit

Dále je nutné předložit kompletní podnikatelský záměr, potvrzení o bezdlužnosti a seznam zařízení, na které chcete dotaci využít. Pokud budete podnikat v místě bydliště a žije s vámi v domácnosti jiná osoba, budete potřebovat její souhlas s podnikáním.

Dále je nutné předložit doklady opravňující provozovat samostatně výdělečnou činnost. Tato věta se může zdánlivě vylučovat s tím, že žadatel musí být v evidenci úřadu práce. Řeší se to tak, že si na finančním úřadě zřídíte živnostenské oprávnění, které ihned pozastavíte. Tím pádem zůstáváte v evidenci úřadu práce, a zároveň máte doklad opravňující podnikat.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak získat dotaci od pracovního úřadu pro začínající OSVČ

Jak získat dotaci od pracovního úřadu pro začínající OSVČ

Jste nezaměstnaní? Končí vám podpora v nezaměstnanosti a vy stále nemáte místo? Přemýšlíte, že byste začali s podnikáním, ale chybí vám finanční prostředky na nákup vybavení? Požádejte o ně váš úřad práce. Existuje služba, která začínající podnikatele finančně podpoří. A že není těžké ji získat jsme…

OSVČ a daňové přiznání 2013: Kdo a co se musí přiznat?

OSVČ a daňové přiznání 2013: Kdo a co se musí přiznat?

Březen 2013 se blíží a růžový formulář opět čeká. Ovšem víte, pro koho přesně je daň z příjmu fyzických osob určena a co vše by se mělo danit? Vyhněte se problémům, vyplňte daňové přiznání svépomocí a přiznejte i malé částky.

Půjčky mohou získat i studenti: Jaké podmínky musí splnit?

Půjčky mohou získat i studenti: Jaké podmínky musí splnit?

V období studií na střední a vysoké škole se spousta mladých lidí potýká s nedostatkem peněz. Občasné brigády sotva pokryjí náklady na mimostudijní účely, často se nelze spoléhat ani na kapesné od rodičů. Co dělat, když studujete a potřebujete peníze? V dnešní době už jako studenti bez problémů získ…

Voláte na bezplatnou linku? Ujistěte se, že je opravdu zdarma

Voláte na bezplatnou linku? Ujistěte se, že je opravdu zdarma

Už se vám někdy stalo, že jste byli přesvědčeni o tom, že voláte na bezplatnou linku, jakmile vám ale přišlo vyúčtování, tak jste se zhrozili? Všeobecně totiž panuje fáma, že telefonní čísla začínající osmičkou jsou bezplatná. Není to ovšem tak úplně pravda.Srovnání cen energií