verze pro tisk

Každou bankovní i nebankovní půjčku si před sjednáním důkladně spočítejte

27. říjen 2014

Z letáků, billboardů a reklam na internetu vám prakticky všechny banky i nebankovní společnosti nabízejí, že právě u nich si sjednáte ten nejlepší a nejvýhodnější úvěr. Je však logické, že tomu tak není a ani být nemůže. Jak se tedy v přehršli nabídek zorientovat a vybrat ten skutečně nejvýhodnější produkt?


Jak si spočítat půjčku?

V první řadě si proveďte nějaké srovnání půjček. Nikdy není dobré se upsat hned první nabídce, neboť nevíte, zda je skutečně tak atraktivní, jak se na první pohled může zdát.

Důležité je si každou půjčku řádně propočítat tak, abyste věděli, jaké budete platit úroky a poplatky, jaká bude doba splácení atd.

Využijte třeba portál Spočítat Půjčku.cz. V jeho rámci zadáte údaje, kolik peněz chcete, po jakou dobu je budete splácet a v jaké výši chcete mít jednotlivé splátky. Na základě těchto informací vám web během několika vteřin vypočte, jaká bankovní či nebankovní půjčka je pro vás skutečně tou nejlepší.

Spočítat si půjčku, respektive provést porovnání jednotlivých produktů, je na místě hlavně v případě nebankovních půjček. Mnohé z nich jsou totiž poměrně nevýhodné, ať už kvůli vysokým úrokovým sazbám či třeba krátké době splatnosti.

I mezi nebankovními společnostmi se ale dají najít solidní firmy, které vám nabídnou kvalitní produkt. Provedením srovnání vyloučíte ty půjčky, které jsou podvodné a mohou být dokonce považovány za jistou formu lichvy. Kvalitní nebankovní půjčka nesmí mít příliš vysoké úroky a už vůbec ne skryté poplatky.

ACEMA Credit - Vítěz testu mezi nebankovními úvěry v ČR

Příkladem jsou nebankovní půjčky ACEMA Credit. Tato společnost opakovaně vyhrává nezávislý srovnávací test nebankovních úvěrů v České republice, což už je samo o sobě známkou kvality. Při testování jsou přitom brány v potaz mnohé aspekty, od parametrů půjček až po spokojenost zákazníků a transparentnost.

Při výběru jakékoliv půjčky, zejména nebankovní, buďte mimořádně opatrní. Kromě předběžného výpočtu si také ujasněte, zda jste schopni úvěr splácet a nedostanete se díky němu do ještě větších finančních problémů. Ani ta nejvýhodnější půjčka pro vás nemusí být vždy tím pravým řešením.

Komerční sdělení

-pla-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Každou bankovní i nebankovní půjčku si před sjednáním důkladně spočítejte

Každou bankovní i nebankovní půjčku si před sjednáním důkladně spočítejte

Z letáků, billboardů a reklam na internetu vám prakticky všechny banky i nebankovní společnosti nabízejí, že právě u nich si sjednáte ten nejlepší a nejvýhodnější úvěr. Je však logické, že tomu tak není a ani být nemůže. Jak se tedy v přehršli nabídek zorientovat a vybrat ten skutečně nejvýhodnější …

Žádejte o nebankovní půjčku tam, kde Vám s každou půjčkou nabídnou více

Žádejte o nebankovní půjčku tam, kde Vám s každou půjčkou nabídnou více

Splácíte pravidelně Vaše půjčky a nebankovní společnost Vám stále nabízí stejné podmínky? Přejděte ke konkurenci, která Vám s každou zaplacenou půjčkou nabídne více.

Nebankovní půjčky začínají dotahovat ty bankovní

Nebankovní půjčky začínají dotahovat ty bankovní

Už několik let lze na českém finančním trhu pozorovat nárůst obliby nebankovních půjček. Lidé jim dávají přednost před klasickými bankovními úvěry hned z několika důvodů. Především díky dobré dostupnosti, minimálním požadavkům na jejich získání a také rychlému způsobu vyřízení. Navíc u nich neustále…

GE Money Bank – osobní bankovní produkty a služby, které nabízí

GE Money Bank – osobní bankovní produkty a služby, které nabízí

GE Money Bank je bankou, která se řadí mezi moderní instituce. Orientuje se především na „obyčejné“ lidi, kterým nabízí celou řadu zajímavých produktů a služeb. Abyste měli lepší představu, představím vám několik z nich.Srovnání cen energií