verze pro tisk

Nebankovní půjčky pro problémové klienty: Jaké výhody a úskalí přinášejí?

9. duben 2015

Pokud se ocitnete v prodlení se splácením úvěru, případně některý závazek neplníte dle smluvených podmínek, rázem se ocitnete v některé z registru dlužníků. Pak je pro vás mnohem obtížnější získat půjčku v bance. Právě banky totiž na tyto registry berou značný ohled. Jakmile při žádosti o úvěr zjistí, že nejste zrovna příliš spolehliví, v drtivé většině vás odmítnou. Řešením je pak využití půjčky bez doložení příjmů či jiného typu úvěru u nebankovních společností. To však kromě několika výhod přináší také drobná úskalí.

Reklama

Jako problémoví klienti žádejte o půjčku nebankovní společnosti

Nebankovní půjčka pro problémové klienty je téměř vždy poskytována pouze nebankovní společností. Díky soukromému kapitálu si může dovolit větší riziko. Pro vás to má jednu zásadní výhodu – peníze máte šanci si půjčit i v okamžiku, kdy jste se z nějakého důvodu ocitli v registru dlužníků.

Většinou se jedná o krátkodobé půjčky, při nichž vám společnost poskytne pouze menší obnos peněz, řádově tisíce korun. Jednou z výjimek je společnost ACEMA Credit, která poskytuje nebankovní půjčky až do výše 5 milionů korun. Za půjčku přitom ručíte nemovitostí.

U nebankovních půjček nemusíte dokládat příjem, stačí uvést jeho výši

Velkou výhodou většiny úvěrů tohoto typu je, že nemusíte dokazovat výši příjmů. Potvrzení od zaměstnavatele, které téměř bez výjimek požadují banky, si tak nemusíte shánět. Jde o velkou výhodu i v tom smyslu, že se nemusíte ponižovat před svým zaměstnavatelem a dávat mu najevo, že jste se ocitli ve finanční tísni, kterou musíte zažehnat právě úvěrem.

Dejte si pozor na poplatky

Je dobré přiznat, že půjčky bez doložení příjmů mají i nevýhody. Především jsou u nich obvykle nastaveny vyšší úroky. Musíte je však brát jako jakousi „daň“ za to, že si půjčujete od nebankovní společnosti a můžete být vedeni jako problémoví klienti.

Na co si ale dejte pozor, jsou různé poplatky navíc. Vyhýbejte se půjčkám, kdy po vás společnost vyžaduje nějaké platby předem. Důkladně si také pročtěte smlouvu, abyste měli jistotu, že se splácením půjčky nejsou spojeny nějaké poplatky navíc.

Velkou výhodou je možnost vyřízení online

Nebankovní půjčky pro problémové klienty lze překvapivě snadno vyřídit i po internetu či přes mobilní telefon. To lze brát jako další velkou výhodu. Sjednání provedete jednoduše z domova či třeba ze zaměstnání, nemusíte chodit nikam na pobočku firmy. Stejně snadný je pak i způsob splácení. Obvykle probíhá bezhotovostní formou, tedy převodem z vašeho bankovního účtu na účet společnosti.

Nebankovní půjčky rozhodně nelze zatracovat. Pro problémové klienty jsou do jisté míry výhodné. Často se jedná o jediný způsob, jak se vymanit z finančních problémů a časem získat zpět dostatečnou bonitu.

Komerční sdělení

-cop-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Nebankovní půjčky pro problémové klienty: Jaké výhody a úskalí přinášejí?

Nebankovní půjčky pro problémové klienty: Jaké výhody a úskalí přinášejí?

Pokud se ocitnete v prodlení se splácením úvěru, případně některý závazek neplníte dle smluvených podmínek, rázem se ocitnete v některé z registru dlužníků. Pak je pro vás mnohem obtížnější získat půjčku v bance. Právě banky totiž na tyto registry berou značný ohled. Jakmile při žádosti o úvěr zjist…

Nebankovní půjčky: výhody a nevýhody

Nebankovní půjčky: výhody a nevýhody

Ocitli jste se v situaci, kdy potřebujete nutně půjčit nějaký finanční obnos? To je věc, která se může stát v dnešní době komukoli. Teď váháte, kde si ale peníze půjčit? Televize i internet jsou plné reklam na bankovní i nebankovní půjčky. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody těch nebankovních.

Ready made společnosti: Pro koho jsou určeny a jaké přinášejí výhody?

Ready made společnosti: Pro koho jsou určeny a jaké přinášejí výhody?

V posledních letech se lze setkat s nabídkou na prodej takzvaných ready made s.r.o. Jsou určeny zájemcům, kteří se chystají vstoupit do světa podnikání. Komu se ale vlastně investice do ready made společnosti vyplatí a není přeci jen založení s.r.o. lepší podniknout klasickou cestou svépomocí?

Nebankovní půjčky začínají dotahovat ty bankovní

Nebankovní půjčky začínají dotahovat ty bankovní

Už několik let lze na českém finančním trhu pozorovat nárůst obliby nebankovních půjček. Lidé jim dávají přednost před klasickými bankovními úvěry hned z několika důvodů. Především díky dobré dostupnosti, minimálním požadavkům na jejich získání a také rychlému způsobu vyřízení. Navíc u nich neustále…Srovnání cen energií