verze pro tisk

Splácíte více půjček a nestíháte? Pomůže vám konsolidace půjček

28. únor 2014

Při řešení finančních potíží se snadno můžete dostat do situace, kdy si budete půjčit od banky či některé z nebankovních institucí.

Reklama

Stále více lidí se ale dostává do situace, kdy si nabere více půjček naráz. Jejich splátky jsou pak v celkovém součtu příliš vysoké a dostávají se tak do potíží, neboť na splacení nemají dostatek peněz.

Jak se dá tento problém vyřešit, aniž byste se museli obávat toho, že vám zanedlouho bude na dveře od bytu klepat exekutor? Pomoci může konsolidace půjček.

Kdy využít konsolidaci a jaké přináší výhody?

Máte-li více půjček, jejichž splácení už začíná být příliš zatěžující, je právě konsolidace půjček asi tím nejlepším řešením, které můžete zvolit. Všechny půjčky vám budou nově převedeny do jediné.

Získáte tím šanci splácet méně peněz, než kolik jste museli platit doposud za všechny úvěry dohromady. Sice možná dojde k prodloužení doby splatnosti, to však rozhodně není takový problém, jako kdybyste byli v prodlení s platbami za své závazky.

Konsolidace půjček přináší ještě jednu velkou výhodu. Můžete díky ní totiž získat další finanční prostředky, které pak upotřebíte dle svého uvážení.

Jak předejít problémům s neschopností splácet půjčky?

Toto řešení je poměrně elegantním a důstojným způsobem, jak „vybruslit“ z náročné finanční situace.

Vždy je ale lepší takovýmto krokům spíše předcházet. To znamená, že byste si neměli bezhlavě brát jednu půjčku za druhou. Pak se nestačíte divit, kolik vlastně budete splácet.

Je také potřeba důkladně zvážit, zda je konkrétní bankovní či nebankovní půjčka skutečně tak výhodná, abyste ji využili.

Zpozorněte hlavně u podmínek úvěru, výše úrokových sazeb, případně i způsobu splácení. Mnozí lidé, kteří se ocitnou ve finanční tísni, na tato kritéria vůbec nehledí. Pak jim často zbudou jen oči pro pláč a musejí hledat nouzové řešení.

Pokud zvolí konsolidaci půjček, ještě z toho obvykle vyváznou celkem dobře. Ne každý ovšem o téhle možnosti ví. Pokud jste se i vy ocitli v problémech ohledně toho, že máte více závazků, využijte konsolidaci půjček co nejdříve.

Komerční sdělení

-vel-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Splácíte více půjček a nestíháte? Pomůže vám konsolidace půjček

Splácíte více půjček a nestíháte? Pomůže vám konsolidace půjček

Při řešení finančních potíží se snadno můžete dostat do situace, kdy si budete půjčit od banky či některé z nebankovních institucí. Stále více lidí se ale dostává do situace, kdy si nabere více půjček naráz. Jejich splátky jsou pak v celkovém součtu příliš vysoké a dostávají se tak do potíží, neboť …

SMS půjčky: největší poskytovatelé SMS půjček v České republice

SMS půjčky: největší poskytovatelé SMS půjček v České republice

SMS půjčky jsou stále oblíbenějším způsobem, jakým Češi řeší své krátkodobé finanční potíže. Jedná se o půjčky, které jsou poskytovány v řádech maximálně několika tisíců korun, a to na dobu od 1 do 30 dnů, přičemž v případě potřeby je možné prodloužit splatnost. Třemi největšími společnostmi, které …

První půjčka zdarma a bez úroků: Srovnání půjček online

První půjčka zdarma a bez úroků: Srovnání půjček online

Potřebujete si půjčit peníze a zbývá vám stále ještě několik dní do výplaty? Klasické bankovní úvěry jsou v tomto směru neefektivní, neboť je lze sjednat jen na vyšší sumu peněz a také s delší dobou splatnosti, řádově v měsících či dokonce letech. Daleko lepším způsobem pro krátkodobé překlenutí ned…

Žádejte o nebankovní půjčku tam, kde Vám s každou půjčkou nabídnou více

Žádejte o nebankovní půjčku tam, kde Vám s každou půjčkou nabídnou více

Splácíte pravidelně Vaše půjčky a nebankovní společnost Vám stále nabízí stejné podmínky? Přejděte ke konkurenci, která Vám s každou zaplacenou půjčkou nabídne více.Srovnání cen energií