verze pro tisk

Banky snižují úroky na spořících účtech

25. březen 2013

Každá banka se snaží nalákat své klienty na vysoké zhodnocení na spořících účtech. Na předních příčkách na tomto žebříčku se drží Air Bank, Equa bank, Wüstenrot hypoteční banka a UniCredit Bank. Umístění bank zůstane více méně stejné, ale sníží se hodnoty úrokových sazeb.

Reklama

Air Bank

Společnost Air Bank k tomuto kroku přistoupila již 19. března 2013. Konkrétně snížila úrokovou sazbu u spořícího účtu ze 2,1 % na 1,8 %. Dotkne se to všech stávajících i nových klientů. S podobným snížením jsme se setkali přesně o dva měsíce dříve a to 19. ledna 2013, kdy se úroková sazba snížila z 2,4 % na 2,1%.

Air Bank přitom zaručuje TOP3 garanci. A co to pro vás znamená? Zaručují, že jejich úroková sazba se bude pohybovat mezi třemi nejvyššími na trhu v České republice. Pravidelně každý měsíc proto porovnávají spořící účty různých společností. Ty však musí splnit základní kritérium a nabízet spořící účet za velmi podobných podmínek. Z tohoto důvodu některé banky ve výčtu vůbec nenaleznete.

Equa bank

Vypadá to, že v reakci na konkurenční Air Bank se ke snížení odhodlala i Equa bank. Ta má v současné době úrok na spořícím účtu 2,1 %. Od 1. dubna 2013 bude všechno jinak a úroková sazba se snižuje na 1,8 %.

Přestože se jedná o špatnou zprávu, tak klienti obou bank nemusí zoufat, jelikož jejich zhodnocení bude stále jedno z nejvyšších v České republice. Navíc útěchou může být, že účty jsou vedeny bez jakýchkoli poplatků a jejich založení je také zdarma.

Pokud byste chtěli své peníze více zhodnotit, tak zapomeňte na běžné spořící účty a poohlédněte se po investování. Zaručené zhodnocení vašich finančních prostředků vám přinese investice do zlata, jelikož cena tohoto drahého kovu neustále roste.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Banky snižují úroky na spořících účtech

Banky snižují úroky na spořících účtech

Každá banka se snaží nalákat své klienty na vysoké zhodnocení na spořící účtech. Na předních příčkách na tomto žebříčku se drží Air Bank, Equa bank a Wüstenrot hypoteční banka a UniCredit Bank. Umístění bank zůstane více méně stejné, ale sníží se hod

Kouzelná půjčka? Pozor na poplatky a úroky

Kouzelná půjčka? Pozor na poplatky a úroky

Potřebujete přilepšit několika stovkami navíc? Chybí vám pár korun do výplaty? Pak se určitě jako mnoho dalších lidí rozhlížíte po rychlých a dostupných půjčkách. Jednou z nich je v posledních dnech oblíbená Kouzelná půjčka. Zní to krásně, ale pozor. Pokud si dobře nepřečtete podmínky, nemusí být ni…

Banky lákají na nízké úrokové sazby hypoték: Jaká je skutečnost

Banky lákají na nízké úrokové sazby hypoték: Jaká je skutečnost

Většina bankovních institucí nabízí úrokové sazby kolem tří procent. Některé ovšem lákají potenciální klienty na mnohem menší hodnoty, na ty ovšem dosáhne málokdo a tak nakonec stejně skončíte u vyšších čísel.

Zúročte peníze i na běžném účtu: Běžný účet nahrazuje spořící

Zúročte peníze i na běžném účtu: Běžný účet nahrazuje spořící

Air Bank začne od dubna 2013 poskytovat stejné úročení na běžném účtu jako na spořicím účtu. Nenechte své peníze ležet ladem a zúročte je i při maximální dostupnosti. Proč platit bankám, když ony mohou platit vám?Srovnání cen energií