verze pro tisk

Kdo nejvíce spoří? Senioři a podnikatelé mají finance na několik měsíců

25. duben 2014

V dnešní době, kdy se neustále zvyšují ceny, je potřeba šetřit. Jak jsou na tom obyvatelé České republiky, co se týče úspor a utrácení peněz? Kdo má našetřeno nejvíce a dokázal by ze svých úspor vydržet několik měsíců?

Když výplata sotva stačí

Současným trendem je život od výplaty k výplatě, což znamená, že poslední dny před výplatou mají lidé na svém účtu pár stovek nebo ani to ne. To ovšem nahrává do karet různým lichvářům, protože když se něco přihodí pár dní před výplatou, tak lidé prostě nemají dostatek finančních prostředků, aby se s nečekanými náklady vypořádali.

Úspory jsou v tomto případě dobrým řešením, jak se s takovou nepříjemnou situací vypořádat. Ovšem ne každý má dostatečnou výplatu na to, aby poplatil všechny potřebné výdaje a ještě mu zbyly finance, které by si mohl odložit stranou.

Kdo nejvíce šetří?

Největší úspory mají podnikatelé a senioři. 78 % podnikatelů by ze svých úspor vydrželo tři měsíce, u důchodců je to podobné, ale jsou na tom ještě lépe. Až 40 % z nich by dokázalo při výpadku příjmu pokrýt svoje náklady na více jak 3 měsíce. 35 % důchodců by zvládlo poplatit veškeré náklady na období dvou až tří měsíců.

Senioři patří k těm, kteří nemají mnoho dluhů. Se svým důchodem si vystačí a většina je schopná i ušetřit. Bohužel se na ně ale zaměřují ne příliš důvěrohodní prodejci, jelikož je snadné z nich peníze vymámit za naprosto nepotřebné zboží, stačí jej vychválit a přesvědčit seniora, že jej nutně potřebuje.

Senioři by si své peníze měli chránit. V tom jim nejlépe pomůže rodina, která jim může poradit a hlavně je před těmito prodejci varovat. Proto je důležité se svými rodiči a prarodiči o těchto záležitostech mluvit.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Kdo nejvíce spoří? Senioři a podnikatelé mají finance na několik měsíců

Kdo nejvíce spoří? Senioři a podnikatelé mají finance na několik měsíců

V dnešní době, kdy se neustále zvyšují ceny je potřeba šetřit. Jak jsou na tom obyvatelé České republiky, co se týče úspor a utrácení peněz? Kdo má našetřeno nejvíce a dokázal by ze svých úspor vydržet několik měsíců?

Několik tipů, kam výhodně uložit peníze a proč

Několik tipů, kam výhodně uložit peníze a proč

Mnozí lidé mají své našetřené peníze naprosto zbytečně „uloženy“ jen tak na svém běžném bankovním účtu. Často se totiž domnívají, že právě zde jsou ponechány tak nějak bez většího rizika. Tak se ale klient zcela zbytečně okrádá o cenné úroky.

Jak nejvhodněji investovat finance?

Jak nejvhodněji investovat finance?

Nechat peníze ležet jen tak ladem na bankovním účtu není příliš rozumné. Vaše úspory totiž postupně ztrácejí na hodnotě a nemáte z nich žádný zisk. Proto je vždy dobré si někam investovat. Jak nejvhodněji investovat finance? Finanční experti radí několik variant.

Řešíte finance na nové auto? Zkuste nebankovní úvěr

Řešíte finance na nové auto? Zkuste nebankovní úvěr

Nemáte dostatek peněz na nákup nového auta, ale do koupě ojetého se vám nechce? Leasing nemusí být vždy nejvýhodnější volbou i proto, že samotný vůz po dobu splácení patří leasingové společnosti. Řešením v takové situaci je spotřebitelský úvěr na míru.Srovnání cen energií