verze pro tisk

Pět rad, jak nejvýhodněji spořit peníze na důchod

30. leden 2015

I v relativně mladém věku musí každý z nás myslet na budoucnost a stáří. Dnešní třicátníci už nemohou spoléhat na to, že jim vystačí peníze z důchodu, to ostatně už pociťují současní důchodci. V produktivním věku, kdy vyděláváte peníze, myslete na zajištění své budoucnosti. Je mnoho možností, jak výhodně spořit tak, aby vaše peníze neležely ladem.

Reklama

1. Spoření pod polštářem rozhodně NE

Pokud si říkáte, že nejlepším způsobem je spořit si peníze doma pod polštářem, pak vás rychle vyvedu z omylu. Stačí si jen uvědomit, kolik jste si například za 1.000 Kč koupili věcí ještě před nějakými 10 lety, a co si za stejnou částku pořídíte dnes. Peníze totiž postupem času ztrácejí svoji hodnotu, ať už vlivem inflaci či jiných faktorů. Právě proto je nezbytné s nimi naložit jinak.

2. Doplňkové penzijní spoření

Jedním z výhodných řešení je založení doplňkového penzijního spoření neboli penzijního připojištění. Zde sice nedochází k nějak vysokému zhodnocení peněz, ale ty zároveň neztrácejí svoji reálnou hodnotu. V současné době si navíc sami můžete zvolit, zda budete spořit klasicky, nebo dáte přednost například akciím.

3. Investice do cenných kovů

Zajímavým řešením jsou investice do zlata. Cenné kovy jsou obecně velmi dobrým uchovatelem hodnoty peněz. Zvolit můžete nejen zlato, ale také například stříbrné slitky a mince. Výhodou je snadný nákup a v případě potřeby se dají velmi jednoduše také prodat, a to kdekoliv na světě.

4. Nákup akcií

Investice do akcií jsou zajímavým řešením pro ty z vás, kteří si věří. Jde totiž o jeden z riskantnějších způsobů spoření, které ovšem zároveň může přinést vysoké zúročení vložených peněz. Pro méně znalé je vhodné se spojit s makléři, kteří vám pomohou zvolit vhodnou strategii.

5. Investice do nemovitosti

Jako výhodná se jeví investice do nemovitostí. Nemusíte přitom mít naspořenou nijak vysokou částku. I v okamžiku, kdy zvolíte nákup nemovitosti s pomocí hypotéky, máte při poctivém a řádném splácení jistotu, že za 20 – 30 let bude nemovitost jen a pouze ve vašem vlastnictví. Ve stáří, kdy budou peníze rychle ubývat, ji můžete prodat a v klidu tak získat dostatek finančních prostředků na zbytek života.

Těžko říci, co je nejlepší investice z výše uvedených možností. Záleží na vaší konkrétní finanční situaci, schopnostech a také cílech. Je však pravdou, že investiční zlato vám umožní spořit peníze bez složitých podpisů smluv. Stačí jej jednoduše zakoupit, a to v internetovém obchodě golden-invest.cz.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Pět rad, jak nejvýhodněji spořit peníze na důchod

Pět rad, jak nejvýhodněji spořit peníze na důchod

I v relativně mladém věku musí každý z nás myslet na budoucnost a stáří. Dnešní třicátníci už nemohou spoléhat na to, že jim vystačí peníze z důchodu, to ostatně už pociťují současní důchodci. V produktivním věku, kdy vyděláváte peníze, myslete na zajištění své budoucnosti. Je mnoho možností, jak vý…

Chcete spořit a přitom mít peníze k dispozici? Zkuste vkladové účty.

Chcete spořit a přitom mít peníze k dispozici? Zkuste vkladové účty.

Rádi byste si začali spořit, ale nevíte, který z finančních produktů si vybrat? Chcete mít z uložených peněz nějaký výnos, ale zároveň chcete mít k vašim penězům přístup? Nechcete platit žádné poplatky za vedení? Chcete mít své vklady pojištěné? Vyzkoušejte vkladový účet. Ve své nabídce ho má každá …

Dividendové akcie: Zajištění na důchod

Dividendové akcie: Zajištění na důchod

Zajištění na důchod je komplikací současné doby. I když se jedná o problém, který vás aktuálně nepálí, o možnostech zajištění je dobré minimálně vědět. Ukážeme vám i jiné způsoby než jen penzijní připojení.

Předdůchod? Začněte spořit!

Předdůchod? Začněte spořit!

Penzijní reforma je v posledních měsících stále častěji skloňovaným pojmem. Věk pro odchod do důchodu se stále prodlužuje. To, kolik budeme ve stáří dostávat, je předmětem diskusí. Jedno je však jasné. Kdo bude chtít prožít důstojný pracovní klid, musí začít spořit. Pokud budete chtít odejít do důch…Srovnání cen energií