verze pro tisk

Spoření přes investiční produkty pojišťoven: Efektivní způsob pojištění?

22. únor 2013

Volné finanční prostředky mohou být z hlediska úročení velmi problematické. Najít investice, které jistě pokryjí inflaci a ještě peníze zhodnotí, to vše navíc bez investičních znalostí a bez nutnosti vstupovat na trh přes brokera. Ukážeme vám, jak na to.

Reklama

Jednou z možností, jak zhodnotit peníze může být zajištění na důchod. I když to na první pohled nevypadá a ke spoření se standardně tato služba nenabízí, u dobré společnosti splní i tento účel.

Životní pojištění

S životním pojištění se často pojí zajištění proti úrazu a další. Ovšem to není nutnou podmínkou pro založení pojištění, a proto se věnujme pouze spořicí části. Životní pojištění by vás mělo zajistit na důchod. Státní důchod klesá a pro dnešní generaci mladých lidí (kolem 20 let) je důchod již téměř nulový, respektive nedostačující na život (současné odhady hovoří o 1 300 korunách měsíčně). Zpět k životnímu pojištění.

Možnost výběru

V prvé řadě se nemusíte obávat výběru až v 60, 65 letech. Peníze si můžete z velké části vybrat již za rok, u většiny společností za dva roky. K penězům tedy máte (omezený) přístup.

Zhodnocení

Úročení na těchto smlouvách je poměrně problematické. V prvním roce se totiž často platí administrativa a na samotné spoření jde menší částka než v letech následujících. I přesto byste po prvním roce měli být aspoň na svém. Samozřejmě to není výhra, ale další roky by již mělo být zhodnocení mnohem zajímavější.

Poplatky

Největším strašákem jsou poplatky. Pokud vám společnost nenabídne ceník, nejčastěji napíše: administrativní poplatek v ceně. Nevíte, kolik si společnost nechá na „administrativní poplatek“ a z kolika skutečně spoří.

Příklad

Investiční pojištění na 30 let s měsíční platbou 500 korun: celkem vložíte 180 000 korun (lze vložit i najednou a neplatit měsíčně) a za 30 let byste měli více než 400 000 korun (spočteno u UNIQA, Kooperativa, ING, Generali, Allianz). To je více než dvojnásobek.

Mimo zajištění na důchod můžete pojištění využít i jinak. Ovšem vhodné je vybírat až po pěti či více letech. Samozřejmě nejefektivnější je výběr až po sjednané době (v našem případě 30 let). Nespornou výhodou je i měsíční platba, peníze nemusíte, ale také můžete, vkládat najednou. Investice je tak přístupná všem.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Spoření přes investiční produkty pojišťoven: Efektivní způsob pojištění?

Spoření přes investiční produkty pojišťoven: Efektivní způsob pojištění?

Volné finanční prostředky mohou být z hlediska úročení velmi problematické. Najít investice, které jistě pokryjí inflaci a ještě peníze zhodnotí, to vše navíc bez investičních znalostí a bez nutnosti vstupovat na trh přes brokera. Ukážeme vám, jak na

Jednoduchý způsob, jak ušetřit peníze za pojištění vozidel

Jednoduchý způsob, jak ušetřit peníze za pojištění vozidel

Jak jistě dobře víte, pokud jste majiteli motorového vozidla, musíte si k němu platit zákonné pojištění ve formě povinného ručení. Ve chvíli, kdy pojišťovny oznamují zdražení, může to mnoha z vás způsobit nepříjemné komplikace v už tak napjatých rodinných rozpočtech. Naštěstí existuje snadný a rychl…

Nejvýhodnější spoření: vyplatí se penzijní připojištění nebo stavební spoření?

Nejvýhodnější spoření: vyplatí se penzijní připojištění nebo stavební spoření?

Každý je ovlivněn reklamními spoty, doporučeními a celkově všeobecným míněním. Ovšem víte, jak je to ve skutečnosti? Je penzijní připojištění opravdu natolik výhodné nebo se jedná jen o popularizovaný produkt? Které pojištění je případně nejvýhodnější.

Chcete 12 000 korun přes SMS? Zkuste Via půjčku

Chcete 12 000 korun přes SMS? Zkuste Via půjčku

SMS půjčky vládnou světu. Před výplatou fungují jako skvělá výpomoc, která doplní několik stovek nebo pár tisíc do peněženky. A pro získání peněz stačí jen odeslat SMSku. Také vás nalákaly snadné SMS úvěry, a pak jste zjistili, že není tak snadné se dostat na jejich nejvyšší možnou půjčenou částku? …Srovnání cen energií