verze pro tisk

Pár tipů, jak ulehčit domácí pokladně

19. červenec 2017

Nebaví vás při každoročním vyúčtování doplácet nehorázné sumy za nedoplatky za elektřinu, vodu a další? Jak tedy docílit toho, abyste následující roku už zbytečně nedopláceli, ale naopak ušetřili? Kde vám mezi prsty protékají peníze, které by se daly použít na důležitější věci?

Reklama

Chcete opravdu ušetřit? Pak se řiďte určitě radou, že je lepší investovat do koupi dražších, ale kvalitnějších a energeticky méně náročných spotřebičů. Ty totiž tvoří v dnešní době nedílnou součást téměř každé domácnosti a je tak nanejvýš vhodné se touto stránkou úspor zabývat. Právě tady uniká ročně nejvíce peněz, a to zbytečně.

Zaostřeno na „energetický štítek“

Zaměřte se určitě na to, jakou energetickou třídu splňuje spotřebič. Patří do kategorie A++? Pak se jedná o vysoce energeticky úsporný spotřebič a jeho koupě se určitě vyplatí. Pořizovací náklady sice budou vyšší, ale ty se vám bohatě během následujících let vrátí.

Záludnost „stand by“ režimu

Vypínáte televizi pouze dálkovým ovladačem do pohotovostního režimu? Pak děláte chybu. Nejvíce peněz zbytečně „odejde“ právě užíváním spotřebičů v tomto režimu, a to až v řádech tisíců. Až 75% energie ročně totiž spotřebuje právě „stand by“ režim.

Na velikosti záleží

Zvolit přiměřenou velikost spotřebičů je velmi důležité. Například prostor chladničky by měl být využit alespoň ze 70%. Tedy na každou osobu domácnosti připadá cca 50-70 litrů objemu.

Významná je i velikost bubnu u pračky. Perete často a velké množství prádla? Pak vyšší energetická třída vaší pračky bude plně využita. V případě poloprázdné náplně pračky totiž energetická úspora nebude dostatečná. Pomoci k úspoře vede i vhodně zvolený program praní.

Chladnička nepatří do tepla

Nachází se vaše lednička poblíž sporáku, trouby, či je vystavena přímému slunečnímu záření? Pak ji raději umístěte jinam. Teplo znamená až 4% navýšení spotřeby energie. To platí i v případě, že je lednička umístěna na vlhkém místě.

Nezanedbávejte ani rozmrazování. Více než 3 milimetrová námraza navyšuje spotřebu energie až o 75%.

Bez klimatizace to nejde?

Myslíte, že se neobejde vaše domácnost bez klimatizace? Důvěřujte raději přírodě. Snížením pokojové teploty můžete docílit pouhým nočním větráním. Vzduch je totiž v tuto dobu zpravidla chladnější a navíc tím zajistíte i značného snížení spotřeby energie. Proto klimatizaci používejte s rozmyslem jen v případě potřeby.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Pár tipů, jak ulehčit domácí pokladně

Pár tipů, jak ulehčit domácí pokladně

Chcete opravdu ušetřit? Pak se řiďte určitě radou, že je lepší investovat do koupi dražších, ale kvalitnějších a energeticky méně náročných spotřebičů.

Pojištění domácích zvířat: Proti čemu domácí mazlíčky pojistit?

Pojištění domácích zvířat: Proti čemu domácí mazlíčky pojistit?

Domácí mazlíčci jsou v mnoha případech značnou investicí. V případě chovatelských stanic se může jednat i o určitý druh businessu, spíše přivýdělku. Tuto skutečnost monitorují i pojišťovny, které vašeho mazlíčka pojistí úrazově i životně.

Pět tipů, jak ušetřit na daních

Pět tipů, jak ušetřit na daních

Jako podnikatelé se jistě chcete věnovat co nejvíce rozvoji své společnosti. To vás stojí samozřejmě dost času. A nezbývá čas se zabývat ještě daněmi a účetnictvím. Snadno se pak stane, že vás daně stojí zbytečně moc peněz. Proto je dobré vědět, jak se dá na daních ušetřit.

Několik tipů, kam výhodně uložit peníze a proč

Několik tipů, kam výhodně uložit peníze a proč

Mnozí lidé mají své našetřené peníze naprosto zbytečně „uloženy“ jen tak na svém běžném bankovním účtu. Často se totiž domnívají, že právě zde jsou ponechány tak nějak bez většího rizika. Tak se ale klient zcela zbytečně okrádá o cenné úroky.Srovnání cen energií