verze pro tisk

Urychlete si start podnikání s ready made firmami

30. duben 2017

Mnozí lidé mají v hlavě podnikatelský záměr, ale bojí se všech počátečních starostí s vyřizováním firmy. Přesně takovým jsou určené tzv. ready made firmy. Jsou přichystané ke koupi a podnikat pod jejich jménem můžete začít prakticky ihned.


Prodej firem připravených k podnikání k nám přišel ze zahraničí, nicméně dnes už se nejedná o nic nového. Firmy na prodej nabízí opravdu spousta společností, takže výběr je obrovský. Obvykle se dělí na dvě skupiny – některé prodávají pouze nově založené firmy, jiné mají v nabídce typy s historií, pod nimiž už nikdo podnikal. Druhá možnost rozhodně není špatná, nicméně je potřeba si dávat pozor, abyste nekoupili firmu s dluhy nebo jinými závazky.

Proč vůbec kupovat hotovou firmu?

Absence počátečního vyřizování a běhání po úřadech je jen jedním z důvodů. O firmy na prodej mají lidé obvykle zájem kvůli něčemu jinému. Jsou totiž situace, v nichž je dokonce nezbytné mít firmu s historií – například když žádáte o úvěr, banky málokdy půjčí nespolehlivým začínajícím podnikatelům. Dalšími modelovými příklady mohou být dovozy automobilu nebo tovaru ze země, která není v EU (odečtete si DPH). Koupit se dají jak české, tak zahraniční společnosti, tudíž ani s obchodováním mimo ČR nejsou žádné problémy.

Lze takhle firmu i zpětně prodat?

Zajisté. Jestli už máte svého podnikání dost, nedaří se vám tak, jak si představujete, máte v podstatě dvě možnosti. Buď necháte firmu zrušit, nebo ji prodáte a dáte tak příležitost někomu jinému. Tento krok je potřeba dobře zvážit. Až si řeknete, prodám firmu sro, můžete kontaktovat odborníky, například firmu Incorporated. Ta už se postará o veškerou právní dokumentaci a zprostředkuje vám prodej za co nejvyšší cenu. Žádné soudní a jiné poplatky platit nebudete.

Jak tedy vyplývá z výše uvedeného, prodej firem může být výhodný pro obě strany. Nejdůležitější je sehnat si dobrého prostředníka, na nějž je spolehnutí.

-pla-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Ready made společnosti: Pro koho jsou určeny a jaké přinášejí výhody?

Ready made společnosti: Pro koho jsou určeny a jaké přinášejí výhody?

V posledních letech se lze setkat s nabídkou na prodej takzvaných ready made s.r.o. Jsou určeny zájemcům, kteří se chystají vstoupit do světa podnikání. Komu se ale vlastně investice do ready made společnosti vyplatí a není přeci jen založení s.r.o. lepší podniknout klasickou cestou svépomocí?

Chraňte své podnikání registrací ochranné známky

Chraňte své podnikání registrací ochranné známky

Také se vám už někdy v minulosti stalo, že vaše firma přišla o zákazníky či klienty tím, že vás o ně připravila konkurence? Nebo dokonce jiné firmy přímo začaly napodobovat vaše produkty, logo na výrobcích apod.? Pak jste možná zaspali, stačilo si přitom nechat zaregistrovat ochrannou známku.

Poštovní spořitelna internetbanking: Jak na první přihlášení

Poštovní spořitelna internetbanking: Jak na první přihlášení

Přihlášení do internetového bankovnictví České spořitelny není složité. S prvním přihlášením vám i přesto pomůžeme. S našim návodem bude start do internetového bankovnictví ještě jednodušší. Neztrácejte minuty hledáním a postupujte dle návodu.

OSVČ a daňové přiznání 2013: Kdo a co se musí přiznat?

OSVČ a daňové přiznání 2013: Kdo a co se musí přiznat?

Březen 2013 se blíží a růžový formulář opět čeká. Ovšem víte, pro koho přesně je daň z příjmu fyzických osob určena a co vše by se mělo danit? Vyhněte se problémům, vyplňte daňové přiznání svépomocí a přiznejte i malé částky.Srovnání cen energií