verze pro tisk

Zlaté cihličky: Jak výhodně investovat do zlata?

27. říjen 2014

V posledních letech vzrostl zájem o investiční zlato. A to nejen mezi „velkými hráči“, ale také mezi drobnými střadateli. Je to logické, investice do této cenné komodity se vyplatí hned z několika důvodů. Je ale třeba vědět, jak ji provést tak, aby byla skutečně výhodná.

Reklama

Není zlato jako zlato

V první řadě si jako potenciální investoři musíte uvědomit, že ne každé zlato lze považovat za investiční. Koupíte-li si zlatý šperk, uděláte sice možná dobrý nákup, ale nečekejte, že vám jej po pár letech někdo koupí za stejnou cenu.

Investiční zlato je přesně definováno zákonem. Jedná se o zlaté slitky a zlaté mince. Slitky představují menší či větší zlaté cihličky. Právě jejich nákup je z hlediska efektivity investice nejvýhodnější. Zlaté slitky totiž následně prodáte prakticky kdekoliv na světě. Co je ale hlavní a společné pro slitky i mince – slouží jako výborný uchovatel hodnoty peněz.

Zlato ve správné formě může být výnosnou investicí

Investiční zlato vám může nejen zachovat reálnou hodnotu vložených peněz do budoucna, ale může přinést i značný zisk, pokud do něj vložíte vyšší sumu peněz. Ačkoliv zlato patří k nejstabilnějším komoditám na trhu, pokud jej nakoupíte a poté prodáte v příhodnou dobu, může zisk činit klidně i několik desítek procent z původní hodnoty.

Zlaté cihličky a mince zakoupíte online

Zlaté cihličky lze, podobně jako například stříbrné mince a slitky, pořídit velmi snadno, a to přes internetový obchod golden-invest.cz. Ten disponuje bohatou škálou produktů. Cihličky zde najdete v hmotnostech od pár gramů, které jsou vhodné třeba pro lidi, kteří hledají levné spoření na penzi, až po kilogramové slitky, které jsou určeny pro větší investice.

Nákup probíhá online. Stačí si zvolit konkrétní produkt, objednat jej a zaplatit zálohu. Během několika dní pak můžete očekávat zásilku na vámi uvedené adrese. Funguje to dosti podobně, jako když si kupujete třeba oblečení či jiné spotřební zboží.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti financí, moderního bydlení a zahrady. Pravidelně přispívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Zlaté cihličky: Jak výhodně investovat do zlata?

Zlaté cihličky: Jak výhodně investovat do zlata?

V posledních letech vzrostl zájem o investiční zlato. A to nejen mezi „velkými hráči“, ale také mezi drobnými střadateli. Je to logické, investice do této cenné komodity se vyplatí hned z několika důvodů. Je ale třeba vědět, jak ji provést tak, aby byla skutečně výhodná.

Zlaté cihličky: 3 rady, jak nejlépe investovat peníze do zlata?

Zlaté cihličky: 3 rady, jak nejlépe investovat peníze do zlata?

Většina českých domácností vkládá naspořené peníze do stavebního či penzijního spoření. Tento trend je patrný již po mnoho let. Teprve v poslední době se začíná stále více lidí zajímat i o jiné možnosti investic. V dnešní článku si povíme, jak se dá investovat do zlata, respektive jakým způsobem.

Zlaté investiční mince, možnost jak výhodně uložit peníze

Zlaté investiční mince, možnost jak výhodně uložit peníze

V jednom z předchozích článků jste se mohli dozvědět praktické rady, jak investovat peníze do zlata. V tomto článku se zaměřím na konkrétní druh investičního zlata, kterým jsou zlaté mince.

Zlaté mince: Prodej a nákup – vyplatí se v těchto týdnech?

Zlaté mince: Prodej a nákup – vyplatí se v těchto týdnech?

Chystáte se investovat do zlata, avšak nemáte přehled o tom, zda je právě nyní ten správný čas na nákup? Pak vás určitě bude zajímat, jaký je aktuální vývoj cen zlata na trhu a co se dá do budoucna očekávat.Srovnání cen energií