verze pro tisk

Letní dovolená: Nezapomeňte na cestovní pojištění

20. červenec 2014

Pod pojmem letní dovolená si většina z nás představí opalování, plហa moře. Na první pohled jsou to celkem bezpečné záležitosti, ale opak může být pravdou. Proto je potřeba si včas zařídit cestovní pojištění, které se vám bude hodit v případě zdravotních problémů.

Jaké pojištění si vybrat?

Na trhu existuje mnoho druhů pojištění. Většinou se liší hlavně v částkách pojistného krytí, ale podmínky jsou všude obdobné. Můžete si samozřejmě oběhat pojišovny ve vašem městě a zjistit, kde pro vás bude nejvýhodnější uzavřít pojistku, ale věřte tomu, že rozdíly budou minimální.

Hlavní otázkou je, zda zvolit jednorázové pojištění či dlouhodobé. Musíte si zvážit, jak často vyjíždíte za hranice. Celoroční pojištění je cenově mnohem výhodnější. Navíc nebudete muset před každou dovolenou zařizovat to jednorázové. Výhodné pojištění můžete často uzavřít ke své platební kartě k běžnému účtu. Stačí se informovat v bance.

Sportovní dovolená? Nezapomeňte se připojistit

Pokud plánujete dovolenou trávit trochu aktivněji než jen poleháváním na pláži, měli byste na to myslet i při zařizování pojištění. Do sportovních aktivit se může počítat i jízda na vodním skútru či lyžích. Na to si dejte pozor, abyste poté nebyli nemile překvapeni.

Při zřizování pojištění se na tyto aktivity můžete zeptat, ale hlavně si přečtete smlouvu. Mělo by tam být uvedeno, na co se pojištění vztahuje a co naopak nekryje.

Tyto adrenalinové sporty zkouší na letní dovolené mnoho lidí, ale vůbec si neuvědomují, že se mohout zranit, nebo že nejsou dostatečně pojištěni. Při neočekávaném úrazu byste poté mohli být zaskočeni.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Letní dovolená: Nezapomeňte na cestovní pojištění

Letní dovolená: Nezapomeňte na cestovní pojištění

Pod pojmem letní dovolená si většina z nás představí opalování, plហa moře. Na první pohled jsou to celkem bezpečné záležitosti, ale opak může být pravdou. Proto je potřeba si včas zařídit cestovní pojištění, které se vám bude hodit v případě zdravotních problémů. Jaké pojištění si vybrat?

Cestovní pojištění vám dokáže ušetřit tisíce korun

Cestovní pojištění vám dokáže ušetřit tisíce korun

Chystáte-li se letos na cestu do zahraničí, pak rozhodně nezapomeňte na cestovní pojištění. Bez něj se totiž vystavujete riziku vysokých plateb ve chvíli, kdy se vám na dovolené něco stane. Cestovní pojištění stojí pár korun, přitom vám ale dokáže ušetřit tisíce korun.

Úrazové a cestovní pojištění od Axy

Úrazové a cestovní pojištění od Axy

Vybrat si dnes kvalitní a levné pojištění není nic jednoduchého. Každý z nás má jiné požadavky, a tomu se snaží přizpůsobit i pojišovny. Potřebujete cestovní nebo úrazové pojištění pro celou rodinu? Navštivte Axu, a vyberte si některý z jejích produktů.

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

UNISEX neboli nerozlišování pohlaví se od roku 2013 promítlo i do pojišovnictví. Cíl byl stanoven jasně, životní pojištění žen i mužů bude za identických podmínek stejné. Povedlo se tento plán dodržet?Srovnání cen energií