verze pro tisk

Na kolik se pojistit a kde: Rozdíly v úrazovém pojištění

1. prosinec 2012

Na českém finančním trhu se pohybuje přes 600 společností. I když pojišťoven poskytující úrazové zajištění je mnohem méně, i přesto nemá běžný člověk standardně přehled o všech nabídkách a cenových rozdílech. Navíc produkty se často mění. Jak si tedy úrazové pojištění sjednat a kde?

Reklama

Na práci dealerů se nelze spoléhat. Tito lidé nezastupují jen jeden segment, ale rovnou jednu společnost. Jejich cílem je ve většině případů vnutit produkt. Dealerům je vcelku jedno, zda již něco podobného nemáte nebo do jaké míry je pro vás dané pojištění výhodné. Tito lidé jsou placeni z uzavřených smluv pro jednu společnost.

Trochu lépe jsou na tom nezávislé společnosti, které mají nasmlouvaný velký počet firem na finančním trhu. Nabídnout vám tedy mohou opravdu to nejlepší. Ovšem opět záleží na jedinci. Ty nejlepší programy většinou mají nejnižší provize a nejsou pro získatele tolik zajímavé. Máte tedy pouze dvě možnosti. Najít solidního finančního poradce nebo celý trh zmonitorovat.

Na kolik se pojistit?

V potaz byste měli brát dva faktory. Tím prvním je váš současný příjem a celkově standard, na který jste zvyklí. Zadruhé se zaměřte i na očekávání v budoucnu a na případná zvýšená rizika.

Člověk s čistým měsíčním příjmem20 000 Kč by se měl ideálně pojistit takto: Smrt 300 000 Kč (60 000 Kč stále a 240 000 Kč lineárně klesá), smrt úrazem 200 000 Kč, trvalé následky na 400 000 až 2 400 000 Kč a denní odškodné aspoň 150 Kč. Tento tabulkový výpočet by vám měli provést zdarma na pobočkách pojišťoven. Přístup k němu naleznete i na internetu, případně u finančních poradců a dealerů.

Která pojišťovna je nejlepší?

Nelze obecně říci, která pojišťovna je nejlepší. Jedna nabízí denní odškodné od osmého dne zpětně, jiná až od desátého dne zpětně a závisí jen na vašich preferencí. V nezávislém testu si velmi dobře vedla UNIQA. Ovšem rozhodně bych se nezaměřoval jen na tuto společnost a stejné částky bych nechal srovnat s konkurencí.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Na kolik se pojistit a kde: Rozdíly v úrazovém pojištění

Na kolik se pojistit a kde: Rozdíly v úrazovém pojištění

Na českém finančním trhu se pohybuje přes 600 společností. I když pojišťoven poskytující úrazové zajištění je mnohem méně, i přesto nemá běžný člověk standardně přehled o všech nabídkách a cenových rozdílech. Navíc produkty se často mění. Jak si tedy

Češi mají životní pojištění, ale v nedostatečné míře: Jak se pojistit?

Češi mají životní pojištění, ale v nedostatečné míře: Jak se pojistit?

Životní pojištění patří mezi nejprodávanější služby pojišťoven. Pojištěn je téměř každý Čech a to někdy i několikrát. Ovšem za co si platíte? Neutrácíte stokoruny měsíčně zbytečně?

Pojištění domácích zvířat: Proti čemu domácí mazlíčky pojistit?

Pojištění domácích zvířat: Proti čemu domácí mazlíčky pojistit?

Domácí mazlíčci jsou v mnoha případech značnou investicí. V případě chovatelských stanic se může jednat i o určitý druh businessu, spíše přivýdělku. Tuto skutečnost monitorují i pojišťovny, které vašeho mazlíčka pojistí úrazově i životně.

Kolik platí Češi na sociálním pojištění: Porovnání ostatních zemí

Kolik platí Češi na sociálním pojištění: Porovnání ostatních zemí

Myslíte si, že platíte na sociální pojištění příliš mnoho, nebo naopak málo? Podívejte se na mezinárodní srovnání a hned budete vědět, jak jsme na tom v České republice. Nemělo by být sociální pojištění levnější?Srovnání cen energií