verze pro tisk

Tipy jak ušetřit za teplo

14. prosinec 2011

Zima tuto sezónu zatím neukázala svou pravou tvář a teploty se více méně drží nad nulou. Ačkoli do konce roku už mrazivé dny přijít nemají, přesto se podívejme na to, jak ušetřit za teplo. Tyto rady se hodí nejen pro zimní období. Pojďme se tedy podívat, co dělat, abyste se nemuseli hrozit vyúčtování za teplo a ušetřili jste nějaké ty peníze.

Reklama

Nepřetápějte, ani nemrzněte

Máte velký byt a některé místnosti využíváte jen sporadicky? Přesto je nenechte nikdy úplně vymrznout. Udržujte v nich optimální teplotu okolo 18 stupňů. Jakmile totiž budete místnost potřebovat, nebude se vám vytápět příliš dlouho.

V bytě je doporučováno udržovat různou teplotu, podle typu místnosti. Nejchladnější by měla být ložnice, kde je ideální teplota okolo 18 stupňů. Obývací a dětský pokoj můžete vytopit na přibližně 22 stupňů. Topíte více? Zkuste snížit teplotu na tyto hodnoty. Snížení teploty už o 1 stupeň přináší úsporu až 6%.

Větrejte správně

Každý den je potřeba důkladně vyvětrat. Správné větrání se liší podle ročních období. V teplých měsících můžete mít okna dokořán bez problémů klidně celý den. V zimě však otevírejte okno jen na několik minut – tak aby se vzduch stihl vyměnit, ale současně vám nevychladly stěny pokoje. Ideální je takto v zimních měsících větrat třeba 2-3 denně po 5-10 minutách.

Radiátory musí být vidět

Nelíbí se vám vaše radiátory, a tak se je snažíte skrýt jak se dá? Pod závěs nebo za nábytek? Sušíte na radiátoru také prádlo? Pak se nemůžete divit, že platíte více za teplo. Je nutné, aby vzduch mohl okolo topení cirkulovat. Jinak topíte naprázdno. Záclon nebo závěsů se nechcete vzdát a topení prostě nejde jen tak přestěhovat? Pak okenní dekorace zkraťte tak, aby dosahovalo nad radiátor.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor: Veronika Haláková

Autorka se v oblasti financí pohybuje od roku 2006. Pracovala na různých pozicích v České spořitelně nebo v Beneficial Finance. Ve volném čase se věnuje hudbě, studiu antropologie a sportu. Profil zde: Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Tipy jak ušetřit za teplo

Tipy jak ušetřit za teplo

Zima tuto sezónu zatím neukázala svou pravou tvář a teploty se více méně drží nad nulou. Ačkoli do konce roku už mrazivé dny přijít nemají, přesto se podívejme na to, jak ušetřit za teplo. Tyto rady se hodí nejen pro zimní období. Pojďme se tedy podívat, co dělat, abyste se nemuseli hrozit vyúčtován…

Jak ušetřit za vodu? 4 tipy pro každou domácnost

Jak ušetřit za vodu? 4 tipy pro každou domácnost

Při stále se zvyšujících cenách za energie je jasné, že se rodiny snaží ušetřit kde se dá. Spotřebu vody můžeme částečně ovlivnit. Stačí se zamyslet nad tím, jak s ní hospodaříme. Koupete se denně ve vaně? Myjete nádobí pod tekoucí vodou? Používáte starou pračku? Toto jsou jen některé situace, ve kt…

Jak ušetřit na většině pojistek: Užitečné rady a tipy

Jak ušetřit na většině pojistek: Užitečné rady a tipy

Za kvalitní pojištění platí rodina až tisíce korun ročně. Pokud chcete tuto částku snížit, není snazší způsob než využít několika triků. Neplaťte zbytečně více, není to potřeba.

Jak uspořit za vodu? 4 tipy pro každou domácnost

Jak uspořit za vodu? 4 tipy pro každou domácnost

Při stále se zvyšujících cenách za energie je jasné, že se rodiny snaží ušetřit kde se dá. Spotřeba vody se dá částečně ovlivnit. Stačí se zamyslet nad tím, jak s ní hospodaříme. Koupete se denně ve vaně? Myjete nádobí pod tekoucí vodou? Používáte starou pračku? Toto jsou jen některé situace, ve kte…Srovnání cen energií