verze pro tisk

Pronajmout či koupit, jaký byt je pro vás lepší?

10. srpen 2014

Každý se jednou dostane před důležité rozhodnutí, které může podstatně ovlivnit jeho život. Jedná se o to, zda koupit byt, nebo bydlet v pronájmu. Obojí má své výhody i nevýhody, ale každému může vyhovovat něco jiného.

Koupě bytu

Koupit si byt není jen tak, potřebujete samozřejmě dostatek finančních prostředků, což ve většině případů znamená žádost o hypotéku a závazek jejího splácení na poměrně dlouhou dobu. Inestovat do svého byste tedy měli v době, kdy jste rozhodnuti, kde chcete bydlet a máte dostatečný příjem, který pokryje hypotéku.

Výhodou vlastního bytu je to, že po zaplacení půjčky bude váš. Můžete s ní dále nakládat a samozřejmě jej třeba i pronajímat. Jestliže jste v pronájmu, tak každý měsíc sice platíte nemalou částku, ale jakmile vám vyprší smlouva, tak budete muset byt opustit.

Kdy sáhnout po pronájmu?

Pronájem je dobrý v případě, že ještě přesně nevíte, kde jednou skončíte. Hodí se většinou pro mladé lidi, kteří nemají jasnou představu o své budoucnosti. Dalšími adepty na pronájem jsou takoví lidé, kteří často mění své bydliště a dlouho nezůstanou na jednom místě.

Každý většinou začíná u pronájmu a pak postupem času, až zjistí, co mu vyhovuje, tak se snaží zařídit si vlastní bydlení.

Na závěr musíme konstatovat, že je samotřejmě lepší mít vlastní byt a investovat do něj, ale pronájem může být zejména pro mladé lidi možnost, jak odstartovat život bez nutnosti zadlužení se v podobě hypotéky. Další věcí k zamyšlení je ovšem to, že pravidelně musíte platit nájem a místo toho byste mohli každý měsíc splácet hypotéku.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Pronajmout či koupit, jaký byt je pro vás lepší?

Pronajmout či koupit, jaký byt je pro vás lepší?

Každý se jednou dostane před důležité rozhodnutí, které může podstatně ovlivnit jeho život. Jedná se o to, zda koupit byt nebo bydlet v pronájmu. Obojí má své výhody i nevýhody, ale každému může vyhovovat něco jiného.

Stavební spoření nejen pro děti: Jaký je výnos a komu se vyplatí

Stavební spoření nejen pro děti: Jaký je výnos a komu se vyplatí

Hledáte investici bez rizika? Chcete bezpečně uložit peníze a pokrýt inflaci. V tom případě nezavrhujte stavební spoření. Státem garantovaný produkt dokáže i v dnešní době hodně nabídnout, uspokojí i vaše potřeby?

Ready made společnosti: Pro koho jsou určeny a jaké přinášejí výhody?

Ready made společnosti: Pro koho jsou určeny a jaké přinášejí výhody?

V posledních letech se lze setkat s nabídkou na prodej takzvaných ready made s.r.o. Jsou určeny zájemcům, kteří se chystají vstoupit do světa podnikání. Komu se ale vlastně investice do ready made společnosti vyplatí a není přeci jen založení s.r.o. lepší podniknout klasickou cestou svépomocí?

Využijte roli kupujícího: Nižší úrok nebo výhodné pojištění

Využijte roli kupujícího: Nižší úrok nebo výhodné pojištění

I když je český zákazník považován za málo náročného, postupně jsou i u nás prosazovány praktiky náročnějších (především západních) klientů. Co v roli kupujícího očekávat a co se nebát říct?Srovnání cen energií