verze pro tisk

Češi nemají dostatek informací o investování: Investují nevýhodně a draze

30. listopad 2013

Volné finanční prostředky mohou přinést podobné komplikace, jako jejich nedostatek. Investic je mnoho, ale většině z nich Češi nerozumí. Podle čeho investovat, kde a od koho si nechat poradit?

Reklama

Osobní bankéři

Na osobní bankéře se více spoléhají ženy. Průzkumy se zde liší, ale pohybujeme se až kolem 50 procent. U mužů je to „jen“ třetina. Osobní bankéř vám dá základní nabídku a měl by vám vše vysvětlit. Vypadá tedy jako dobrá volba.

Ve skutečnosti záleží na jeho zaujatosti. Osobní bankéř banky je limitován produkty dané banky. Nezávislý bankéř zase může myslet jen na provize a podobně. Osobní bankéř může být dobrý, ale zárukou kvality rozhodně není.

Reklamy

Reklama v novinách, rádiu, televizi a na banerech. To je další místo, podle něhož Češi investují. Pokud investoři nespadají do skupiny, která si nechá poradit od bankéře, s největší pravděpodobností skončí zde.

Netvrdíme, že reklama musí být špatná, ale je psychologicky dobře zvládnutá a měla by vás nalákat i na nevýhodný produkt.

Minimální částka k investici

Třetina Čechů si myslí, že investovat lze od 300 tisíc Kč výše, dalších 5 procent dokonce až od 1 milionu korun. Ve skutečnosti je možné investovat již pár stokorun. Finanční nároky jsou zde skutečně velmi nízké a investice jsou otevřené každému.

Investiční doporučení

Pokud investovat, tak s rozumem. Do rizikových investic vkládejte jen peníze, o které můžete přijít. Investicí bez rizika je například dluhopis ČR či úročení na spořicím účtu.

U každé investice se zajímejte o podrobnosti – do čeho se investuje, kolik procent, jak vypadají grafy, kdo investuje a jaká je jeho minulost.

Správná investice i několika stokorun vyžaduje znalosti, které se v bance za 10 minut nedozvíte. Doporučujeme najít vše v klidu doma na internetu a případně porovnat s materiály z banky.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor: Jiří Vencl

Autor se aktivně věnuje tradingu, zajímá se podnikání na internetu, investice a obchodování na burze. Vede magazín TradePortal.cz, jehož cílem je přiblížení tohoto druhy výdělku široké veřejnosti. Kontaktovat jej můžete skrze Google+

Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Češi nemají dostatek informací o investování: Investují nevýhodně a draze

Češi nemají dostatek informací o investování: Investují nevýhodně a draze

Volné finanční prostředky mohou přinést podobné komplikace, jako jejich nedostatek. Investic je mnoho, ale většině z nich Češi nerozumí. Podle čeho investovat, kde a od koho si nechat poradit?

3 největší mýty o investování do stříbra

3 největší mýty o investování do stříbra

Podobně jako investiční zlato je také stříbro poměrně žádaným artiklem na finančním trhu. Konkrétně v porovnání se zlatem však množství obchodních transakcí s touto komoditou přeci jen pokulhává, byť možná neprávem. Je to mimo jiné i tím, že investice do stříbra provázejí mnohé mýty, které investory…

Češi mají životní pojištění, ale v nedostatečné míře: Jak se pojistit?

Češi mají životní pojištění, ale v nedostatečné míře: Jak se pojistit?

Životní pojištění patří mezi nejprodávanější služby pojišťoven. Pojištěn je téměř každý Čech a to někdy i několikrát. Ovšem za co si platíte? Neutrácíte stokoruny měsíčně zbytečně?

Kolik platí Češi na sociálním pojištění: Porovnání ostatních zemí

Kolik platí Češi na sociálním pojištění: Porovnání ostatních zemí

Myslíte si, že platíte na sociální pojištění příliš mnoho, nebo naopak málo? Podívejte se na mezinárodní srovnání a hned budete vědět, jak jsme na tom v České republice. Nemělo by být sociální pojištění levnější?Srovnání cen energií