verze pro tisk

Nečekejte na zaplacení faktury až do termínu splatnosti: Díky faktoringu můžete mít peníze vyplacené ihned

16. červen 2016

Mnohé společnosti mají problém s tím, že jsou odkázány na včasné zaplacení faktur. Pokud fakturu svému odběrateli vystavíte s delší dobou splatnosti a jde o vyšší částku, můžete se snadno dostat do situace, kdy se vaše firma ještě před splacením této faktury dostane do finanční tísně. Účinným řešením je v tomto případě takzvaný faktoring.


Jak faktoring funguje?

Faktoring se vám vyplatí hned z několika důvodů. Jde o metodu, kdy do celého procesu vstupuje třetí strana. Může se jednat o banku, ale i o nebankovní společnosti. V tuzemsku například funguje ACEMA faktoring.

Třetí strana vám vlastně poskytne krátkodobý úvěr, který do značné míry pokrývá dosud nezaplacenou částku z faktury, která je stále před dobou splatnosti. Vy díky tomu máte k dispozici peníze, na které byste jinak museli čekat do doby, než by váš odběratel (dlužník) fakturu zaplatil. Faktoring je výhodný u pohledávek, které mají například dobu splatnosti 90 či 180 dní.

Na základě faktoringu pak třetí strana přebírá pohledávku. Jakmile je faktura zaplacena, obdržíte zbytek peněz, pouze zaplatíte určité procento z její celkové sumy. Obvykle jde o 1 – 3 % z pohledávky.

Kdy se vyplatí?

Faktoring se vyplatí zejména tehdy, když teprve začínáte s podnikáním a banka či nebankovní společnost vám neposkytne podnikatelský úvěr, protože nemáte takovou bonitu a firma zároveň nemá ani potřebnou historii.

Tuto metodu začíná využívat stále větší množství firem. Zejména ty, které podnikají v oblasti potravinářství či autodopravy. Zde jsou často faktury nastavené s delší dobou splatnosti. Díky faktoringu se dodavatelé nedostávají do finančních potíží vzhledem k tomu, že nemusejí čekat na to, až jim odběratelé faktury proplatí. Peníze z pohledávek můžete mít díky faktoringu už během 24 hodin.

Zmíněná společnost ACEMA nabízí nejen možnost faktoringu či klasického podnikatelského úvěru, ale také možnost vyplacení exekuce, kdy vyřešíte problém s vlastním splácením závazků a hrozící exekucí.

-pla-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Nečekejte na zaplacení faktury až do termínu splatnosti: Díky faktoringu můžete mít peníze vyplacené ihned

Nečekejte na zaplacení faktury až do termínu splatnosti: Díky faktoringu můžete mít peníze vyplacené ihned

Mnohé společnosti mají problém s tím, že jsou odkázány na včasné zaplacení faktur. Pokud fakturu svému odběrateli vystavíte s delší dobou splatnosti a jde o vyšší částku, můžete se snadno dostat do situace, kdy se vaše firma ještě před splacením této faktury dostane do finanční tísně. Účinným řešení…

Půjčka před výplatou: Ještě dnes můžete mít peníze na účtu

Půjčka před výplatou: Ještě dnes můžete mít peníze na účtu

Chybí vám pár dnů do výplaty a na účtu nemáte dostatek peněz? Peníze můžete mít k dispozici ještě dnes, stačí si zařídit krátkodobou půjčku před výplatou.

Peníze za nákupy zpět díky cashback portálu

Peníze za nákupy zpět díky cashback portálu

Nákupy na internetu se vyplatí. V porovnání se situací, kdy budete nakupovat v klasickém obchodě, jsou ceny na internetu někdy až o desítky procent nižší. Již několik let u nás ale funguje i takzvaný cashback systém, díky nimž za nákupy na internetu ušetříte další peníze.

Kolik stojí prodloužení splatnosti půjčky?

Kolik stojí prodloužení splatnosti půjčky?

Pokud si půjčujete peníze, měli byste si vždy dobře rozmyslet, zda jste schopni je i se stanoveným poplatkem či úrokem vrátit do sjednaného termínu. V opačném případě se totiž může stát, že se brzy dostanete do ještě větších finančních potíží a možná vás navštíví i exekutor. Moderní půjčky ale nabíz…Srovnání cen energií