verze pro tisk

Kolik stojí prodloužení splatnosti půjčky?

21. květen 2016

Pokud si půjčujete peníze, měli byste si vždy dobře rozmyslet, zda jste schopni je i se stanoveným poplatkem či úrokem vrátit do sjednaného termínu. V opačném případě se totiž může stát, že se brzy dostanete do ještě větších finančních potíží a možná vás navštíví i exekutor. Moderní půjčky ale nabízejí řešení pro ty z vás, kteří v daném termínu nemohou splácet. Jde o možnost prodloužit si dobu splatnosti.


Prodloužení splatnosti se týká zejména takzvaných nebankovních online půjček. Těch v současné době funguje v České republice poměrně velké množství, nabízí je celá řada soukromých společností.

Výčet těch nejznámějších najdete na internetovém portálu http://vsepujcky.cz/. Prakticky všechny online půjčky nabízejí možnost prodloužení doby splatnosti, a to za určitý poplatek.

Prodloužení splatnosti vás vyjde výrazně levněji nežli placení sankcí za nesplacení půjčky

Online půjčky jsou v drtivé většině založeny na tom, že vám půjčí menší obnos peněz na dobu v řádech dnů a týdnů, obvykle je nejzazší termín splatnosti, který si můžete zvolit, 30 dnů. Pokud do této doby peníze nevrátíte, musíte počítat se sankcemi, které jsou vzhledem k vypůjčené sumě vždy poměrně výrazné.

A právě proto se vyplatí zvolit možnost v podobě prodloužení splatnosti, u které je poplatek výrazně nižší. Doba splacení závazku se pak prodlužuje třeba o týden či dva. Máte tak dostatek času na to, abyste peníze sehnali a svůj závazek tak bez problémů uhradili.

Záleží na výši půjčky a zvolené době splatnosti

Odpověď na otázku, kolik stojí prodloužení splatnosti půjčky, není jednoznačná. Záleží samozřejmě na tom, kolik si půjčíte, na jak dlouhou dobu a samozřejmě i u jaké společnosti.

Na tuto případnou záležitost je tak dobré myslet už v okamžiku, kdy si půjčku online vybíráte. Zjistěte si, jaké podmínky ta která společnost nabízí. Pro rychlé porovnání nebankovních půjček a jejich sjednání využijte portál http://vsepujcky.cz/nebankovni-pujcky.

Při neschopnosti splácet se urychleně obraťte na poskytovatele půjčky

Pokud se náhodou dostanete do finanční tísně a nejste schopni půjčku včas splácet, je vždy dobré komunikovat s poskytovatelem. Dělat „mrtvého brouka“ se nevyplácí, přiděláte si tím do budoucna jen další a další starosti. Rozumní poskytovatelé úvěrů a půjček bývají poměrně vstřícní a dá se s nimi individuálně domluvit.

-zol-

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Kolik stojí prodloužení splatnosti půjčky?

Kolik stojí prodloužení splatnosti půjčky?

Pokud si půjčujete peníze, měli byste si vždy dobře rozmyslet, zda jste schopni je i se stanoveným poplatkem či úrokem vrátit do sjednaného termínu. V opačném případě se totiž může stát, že se brzy dostanete do ještě větších finančních potíží a možná vás navštíví i exekutor. Moderní půjčky ale nabíz…

Půjčka bez doložení příjmu a bez nahlížení do registru se splatností až 2 roky

Půjčka bez doložení příjmu a bez nahlížení do registru se splatností až 2 roky

V situaci, kdy jste bez peněz a z nějakého důvodu nemůžete prokázat výši svého příjmu, vám jen málokdo půjčí peníze. Jednou ze světlých výjimek je nabídka AB půjčky. V jejím případě získáte úvěr se splatností až 2 roky, přitom po vás nikdo nebude vyžadovat dokládání vašich příjmů.

Nečekejte na zaplacení faktury až do termínu splatnosti: Díky faktoringu můžete mít peníze vyplacené ihned

Nečekejte na zaplacení faktury až do termínu splatnosti: Díky faktoringu můžete mít peníze vyplacené ihned

Mnohé společnosti mají problém s tím, že jsou odkázány na včasné zaplacení faktur. Pokud fakturu svému odběrateli vystavíte s delší dobou splatnosti a jde o vyšší částku, můžete se snadno dostat do situace, kdy se vaše firma ještě před splacením této faktury dostane do finanční tísně. Účinným řešení…

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

Životní pojištění ženám podražilo: Koho stojí pojištění méně, ženy nebo muže?

UNISEX neboli nerozlišování pohlaví se od roku 2013 promítlo i do pojišťovnictví. Cíl byl stanoven jasně, životní pojištění žen i mužů bude za identických podmínek stejné. Povedlo se tento plán dodržet?Srovnání cen energií